تست سرعت : آیفون ۱۳ پرو مکس در مقابل گلکسی S21 اولترا

سری آیفون ۱۳ با تراشه جدید A15 اپل همراه می‌باشد که به ادعای این کمپانی، سه برابر سریع‌تر از رقبا است. بنابراین آیفون ۱۳ پرو مکس با تراشه A15 در مقابل گلکسی S21 اولترا با تراشه اسنپدراگون ۸۸۸، چگونه عمل می‌کند؟

یک تست از کانال یوتیوب XTeeTechCare به این سوال پاسخ می‌دهد. گلکسی S21 اولترا با ۱۲ گیگابایت رم و تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ بهترین گوشی هوشمند اندرویدی بازار محسوب می‌شود. آیفون ۱۳ پرو مکس با تراشه ۶ هسته‌ای A15 و ۶ گیگابایت رم همراه است.

تراشه A15 در بنچمارک Geekbench عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و در هر معیاری بهتری از تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ گلکسی عمل کرد. فاصله بین این دو تراشه در تست تک هسته‌ای تقریبا ۷۰ درصد بود!

با بررسی‌ها در دنیای واقعی، نتایج به صورت ترکیبی ارائه می‌شوند. در بیشتر موارد برای باز کردن بازی و برنامه‌های سنگین، هر دو گوشی به یک زمان نیاز داشتند. در برخی از موارد گلکسی S21 اولترا سریع‌تر بود و در برخی موارد آیفون ۱۳پرو مکس بهتر عمل کرد. تفاوت دو گوشی نیز هنگام بارگذاری محتوای بازی‌ها بسیار اندک بود.

در حین رندر ویدیو با برنامه Premiere Rush (برنامه کمپانی ادوبی برای ویرایش فیلم)، آیفون ۱۳ پرو مکس به طور قابل توجهی از گلکسی S21 اولترا جلو افتاد. آیفون تقریبا ۶۰ درصد سریع‌تر از سامسونگ کار را به اتمام رساند.

در بخش مولتی تسکینگ، آیفون ۱۳ پرو مکس با وجود اینکه نصف رقیب کره‌ای خودم رم دارد، به طور فوق‌العاده‌ای بهتر عمل کرد. آیفون تقریبا تمام برنامه و بازی‌های سنگین را در پس زمینه حفظ کرده بود اما گلکسی S21 اولترا عمکرد مناسبی در این زمینه نداشت.

این تست یک چیز را مشخص می‌کند: با وجود تراشه سری A دیگر شکاف بین آیفون و پرچمداران اندرویدی مشهود نیست. تنها زمانی که کار سنگین انجام دهید یا بین اپلیکیشن‌های سنگین جابجا شوید، تفاوت را احساس خواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.