مشکل آیفون ۱۲ و لوازم جانبی مگ سیف برای تجهیزات پزشکی

اپل یادداشت پشتیبانی خود را به روز کرده و در آن اذعان داشته که مگ سیف، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس می‌توانند باعث تداخل در لوازم پزشکی مانند ضربان ساز‌ها و دفیبریلاتور شود.

اپل در این باره گفته است که سری آیفون ۱۲ و لوازم جانبی مگ سیف باید به یک اندازه ایمن از چنین دستگاه‌هایی دور باشند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود. به نظر می‌رسد این تداخل از طریق سنسورهای خاصی که در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود رخ می‌دهد که با نزدیک شدن آهنربا و رادیو دچار اختلال می‌گردند که برای بسیاری می‌تواند به معنای تهدید زندگی باشد!

دستگاه‌های پزشکی مانند ضربان‌سازهای کاشته شده و دفیبریلاتورها ممکن است دارای حسگرهایی باشند که در تماس با آهنربا و رادیو واکنش نشان دهند. برای جلوگیری از هرگونه تعامل احتمالی با این دستگاه‌ها، آیفون و لوازم جانبی مگ سیف را از دستگاه پزشکی دور نگه دارید (۱۵ سانتی متر و ۳۰ سامنی متر در شرایطی که در حال شارژ بی‌سیم است) برای راهنمای خاص با پزشک و سازنده دستگاه مشورت نمایید.

این اطلاع رسانی اپل به این معنا نیست که تمامی دستگاه‌های ضربان‌ساز و دفیبریلاتور هنگام نزدیک بودن به آیفون سری ۱۲ با تداخل مغناطیسی روبرو می‌شوند. برای اطلاعات دقیق‌تر باید با پزشک و سازنده دستگاه پزشکی مشورت نمایید.

لوازم جانبی مگ سیف فقط به شارژر محدود نمی‌شود و روز به روز محصولات جدیدتری حتی از سوی تولید کنندگان شخص ثالث برای این قابلیت ساخته می‌شود. مگ سیف با یک آهنربای دایره‌ای شکل کار می‌کند و همین قطعه است که می‌تواند روی تجهیزات پزشکی تاثیر گذار باشد.

این موضوع برای اولین بار حدود سه هفته پیش توسط انجمن ریتم قلب مطرح شد. این مطالعه به سه پزشک مختلف در میشگان اشاره می‌کند که آیفون ۱۲ را به نزدیکی دفیبریلاتور بردند و باعث شده کارکرد آن مختل شود.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.