طرح مفهومی آیفون ۱۱ با دوربین سه گانه افقی

رندرهای درز شده، در حال حاضر شکل کلی آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ مکس را برای ما مشخص کردند که زیاد جذاب به نظر نمی‌رسند. اپل همان روند طراحی سری آیفون X/Xs را دنبال کرده که در آن تنها تغییرات جزئی رخ داده است. برآمدگی مربعی شکل دوربین عقب در بهترین حالت هم جذاب نیست. اما اگر اپل همانند گلکسی S10 دوربین سه گانه را به صورت افقی قرار دهد چگونه می‌شود؟

یک طراح با نام Philip Goolkasian دست به کار شده و یک آیفون ۱۱ با دوربین سه گانه افقی را طراحی نموده است. این طراحی از نظر من جذاب‌تر از طرح‌های متعدد فعلی، با قاب دوربین مربعی شکل است.

طراحی افقی فضای کافی را برای تعبیه سه دوربین ایجاد می‌کند و علاوه بر آن می‌توان سنسورهای مفیدی همانند سنسور مجاورتی و flood illuminator را در آن قرار داد.

دوربین افقی آیفون 11

این طراحی ما را کمی یاد Nexus 6P می‌اندازد که دوربین عقبش شبیه به این بود. شیشه محافظ دوربین عقب در مقایسه با قاب مربعی، بسیار جذاب به نظر می‌رسد.

این طراح، دوربین را بدون هیچ برآمدگی به تصویر کشیده، که با فناوری فعلی بسیار بعید است به واقعیت بپیوندد.

اپل اگر بخواهد آیفون بدون برآمدگی دوربین عرضه کند، باید از سنسور کوچکتر استفاده نماید که منجر به کاهش کیفیت تصاویر می‌گردد. با این حال امکان تعبیه دوربین افقی وجود دارد و اپل می‌تواند با تغییرات در جایگذاری اجزای داخلی این امکان را فراهم آورد.

شاید در آیفون ۲۰۲۰ که انتظار می‌رود تغییرات عمده داشته باشد، اپل برخی از ایده‌های این طرح مفهومی را پیاده کند.

منبع YD
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.