پنجمین نسخه آزمایشی iOS 15 و iPadOS 15 منتشر شد [تغییرات]

اپل به تازگی پنجمین نسخه آزمایشی iOS 15 و iPadOS 15 را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. در این نسخه آزمایشی تغییرات مختلفی رخ داده‌اند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

ما حدود یک ماه دیگر با عرضه نسخه عمومی iOS 15 و iPadOS 15 فاصله داریم و اپل همچنان بر اساس بازخورد و گزارشات کاربران، سیستم عامل‌های خود را اصلاح می‌کند. در ادامه لیست تمامی تغییرات پنجمین نسخه آزمایشی iOS 15 و iPadOS 15 را داریم.

همچنین بخوانید:

۱- آیکون جدید برنامه Weather

آیکون جدید برنامه weather

برنامه هواشناسی در iOS 15، یک آپدیت قابل توجه را تجربه کرد و حالا اپل در پنجمین بتا iOS 15 و iPadOS 15، یک آیکون جدید را نیز برای آن قرار داده است.

۲- صفحه اسپلش جدید در برنامه Photos

تغییرات پنجمین نسخه آزمایشی iOS 15 و iPadOS 15

در نسخه آزمایشی جدید، یک صفحه اسپلش تازه برای برنامه Photos در نظر گرفته شده است. صفحه اسپلش به تصویری می‌گویند که هنگام ورود به برنامه در شرایط خاص مانند آپدیت جدید، اولین ورود و … نمایش داده می‌شود. در این صفحه اسپلش تمامی ویژگی‌های جدید برنامه Photos شرح داده شده‌اند.

۳- صفحه اسپلش جدید در برنامه‌های Home و Maps

iOS 15 و iPadOS 15 بتا 5

اپلیکیشن‌های Maps و Home نیز با صفحه اسپلش جدید همراه هستند که در آن‌ها به قابلیت‌های جدید این برنامه‌ها در iOS 15 و iPadOS 15 پرداخته شده است.

۴- آیکون‌های بزرگتر در آیپد

ویژگی های پنجمین نسخه آزمایشی iPadOS 15

در پنجمین نسخه آزمایشی iPadOS 15 یک گزینه جدید با نام Use Large Icons اضافه شده است. با فعال کردن این گزینه، آیکون اپلیکیشن‌ها در صفحه اصلی بزرگتر نمایش داده می‌شوند.

۵- آیکون جدید برای تشخیص صدا

در کنترل سنتر برای ویژگی تشخیص صدا، آیکون جدیدی قرار گرفته است.

۶- گزینه برای یافتن آیفون خاموش

ردیابی آیفون خاموش

با iOS 15 امکان ردیابی آیفون در صورت خاموش بودن نیز وجود دارد. این ویژگی باعث می‌شود آیفون شما مانند ایرتگ عمل کند تا از طریق Find My در دستگاه‌های دیگر قابل ردیابی باشد. یک گزینه در صفحه خاموش کردن آیفون برای فعال و غیرفعال کردن این ویژگی اضافه شده است.

۷- حذف مخاطبین وارث

اپل در پنجمین نسخه آزمایشی iOS 15 و iPadOS 15، گزینه مخاطبین وارث را حذف کرده است. این گزینه که به تازگی به سیستم عامل‌های اپل اضافه شده، برای تعیین دوستان و خانواده به عنوان وارث است که بعد از مرگ بتوانند به اطلاعاتشان دسترسی داشته باشند. البته اپل گفته در به روز رسانی‌های آینده مجددا این گزینه را اضافه می‌کند.

۸- نمایش اطلاعات اپلیکیشن نصب شده با TestFlight در اپ استور

TestFlight در iOS 15

اگر نسخه TestFlight یک اپلیکیشن را نصب کرده باشید، اطلاعات آن در صفحه اپ استور آن اپلیکیشن نیز نمایش داده می‌شود. TestFlight ابزار اپل برای عرضه اپلیکیشن‌های آزمایشی در مقایس گسترده است.

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.