مشکل iOS 14.6 : تخلیه باتری سریع و گرما

همانطور که به اطلاع شما عزیزان رساندیم، اپل نسخه نهایی iOS 14.6 را منتشر کرده است. برخی از کاربرانی که به این نسخه آپدیت کرده‌اند، از تخلیه نسبتا سریع باتری شکایت دارند. تخلیه سریع باتری بعد از به روزرسانی یک مسئله معمول است اما برخی از کاربران مشکلات شدید باتری را در iOS 14.6 گزارش نموده‌اند.

طبق بررسی‌ها، فقط برخی از کاربران آیفون با iOS 14.6 به مشکل می‌خورند و این اولین باری نیست که در یکی از نسخه‌های iOS 14 باتری با مشکل نواجه می‌شود. جدای از تخلیه باتری، برخی از کاربران گزارش داده‌اند که باتری بیش از حد گرم می‌شود، حتی اگر چند ساعت از آیفون استفاده نکرده باشند.

بسیاری از کاربران نگران هستند که مشکل تخلیه باتری و گرم شدن بیش از حد، باعث افت سلامت باتری شود. برخی از کاربران می‌گویند که هنگام استفاده از برنامه پادکست، مصرف بیش از حد باتری کاملا مشهود است. با این حال خیلی زود است که یک برنامه را مسئول مشکل بدانیم. از سوی دیگر بعضی از کاربران که دارای آیفون‌های قدیمی‌تر هستند، بعد از آپدیت به iOS 14.6 افزایش چشمگیر عملکرد دستگاه را گزارش داده‌اند. مشخص نیست که این مسئله ارتباطی به تخلیه باتری دارد یا خیر.

iOS 14.6 با قابلیت‌های جدیدی از جمله اپل کارت خانواده، اشتراک برنامه پادکست، بهبود ایرتگ، کیفیت پخش بالاتر اپل موزیک و … همراه است. همچنین اشکلات مربوط به عملکرد آیفون ۱۱ و آیفون ۱۲، در این نسخه رفع شده‌اند. اگر در حال حاضر با مشکل تخلیه سریع باتری مواجه هستید، این نکات را که برای بهبود عمر باتری هستند، بررسی کنید.

مشکل تخلیه سریع باتری بعد از آپدیت، معمولا رایج است. چون سیستم عامل بعد از به روزرسانی در پس زمینه برخی از کارها مانند نمایه سازی را انجام می‌دهد. این یکی از دلایلی است که باتری معمولا بعد از آپدیت سریع خالی می‌شود. با این حال اگر بعد از چند بار شارژ شدن این مشکل هنوز وجود دارد، احتمالا مشکل نرم افزاری پیش آمده است. آیا در iOS 14.6 با مشکل خالی شدن باتری مواجه شده‌اید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.