استریم Lossless و دالبی اتموس به زودی در اپل موزیک

اپل رسما اعلام کرد که در ماه ژوئن، یعنی ماه آینده، استریم Lossless یا همان بدون اتلاف را به اپل موزیک می‌آورد. علاوه بر این، مشترکین اپل موزیک بدون پرداخت هزینه اضافه به Spatial Audio با دالبی اتموس نیز دسترسی خواهند داشت. ما چندی پیش در شایعات این خبر را داشتیم، که البته بخشی از آن گزارش حاکی از معرفی ایرپاد جدید در کنار کیفیت بالاتر اپل موزیک بود که رخ نداد.

اپل اعلام کرده که با راه اندازی استریم Lossless، کاربران می‌توانند به بیش از ۷۵ میلیون موزیک با کیفیت بالا گوش دهند. اپل از ALAC که مخفف انگلیسی (رمزگذاری صوتی بدون اتلاف اپل) است برای استریم موزیک‌ها با کیفیت Lossless استفاده خواهد کرد.

پخش Lossless با کیفیت ۱۶ بیت در ۴۴.۱ هرتز شروع می‌شود و تا ۲۴ بیت در ۴۸ کیلوهرتز می‌رود. این کیفیت پخش استریم در دستگاه‌های اپل در دسترس خواهد بود. وقتی با هدفون‌های سازگار به این کیفیت گوش دهید، کیفیت پخش می‌تواند تا ۲۴ بیت در ۱۹۲ کیلوهرتر افزایش یابد. البته این کیفیت بالاتر، حجم بیشتری هم طبیعتا دارد؛ اپل امکان استریم موزیک روی اینترنت سیم کارت را هم با وجود حجم نسبتا زیاد، فراهم کرده است.

با دالبی اتموس، اپل قصد دارد که تجربه صوتی فراگیر و همه جانبه‌ای را ارائه دهد. اپل موزیک با کیفیت دالبی اموس در تمامی هدفون‌های ایرپاد و بیتس با تراشه W1 یا H1 در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، پخش موزیک با کیفیت دالبی اتموس در بلندگوهای داخلی آیفون، آیپد و مک نیز در دسترس است. موزیک‌هایی که دارای نسخه دالبی اتموس هستند با یک لوگوی خاص مشخص می‌باشند و اپل مرتبا آهنگ‌های جدیدی را با این کیفیت قرار می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.