iOS 13 : پشتیبانی از موس USB در آیپد پرو

طبق گزارش جدید اپل پشتیبانی از موس USB را با iOS 13 به آیپد پرو اضافه خواهد کرد. شما برای اینکار باید به تنظیمات مراجعه کنید و گزینه مربوط به آن را فعال نمایید.

در حال حاضر iOS از جوی‌استیک، ترک بال و سخت افزارهای مشابه به عنوان بخشی از قابلیت AssitiveTouch پشتیبانی می‌کند. با این حال با عرضه iOS 13 کاربران می‌توانند به طور مستقیم با یک موس کار کنند. این افشا ابتدا از سوی Viticci موسس سایت MacStories در آخرین قسمت پادکست Connected FM انجام شد و سپس Stroughton-Smith نیز که یک توسعه دهنده است تایید نمود.

بر خلاف ویندوز و macOS، نشانگر موس در صفحه آیپد پرونمایش داده نمی‌شد. احتمالا یه نقطه یا دایره جایگزین آن خواهد شد که البته تصمیم نهایی هنوز هم مشخص نیست.

با iOS 13 آیپد پرو در زمینه مولتی تسکینگ پیشرفت قابل توجهی خواهد داشت. APIـهای جدید توسعه دهندگان را قادر می‌سازد که دسترسی مستقیم ازحافظه‌های خارجی به تصاویر برای برنامه‌هایشان فراهم کنند. همچنین کاربران می‌توانند چندین پنجره از یک برنامه داشته باشند و آن‌ها را آزادانه در صفحه حرکت دهند. جسچر جدید لغو و انتخاب چندگانه آیتم و فایل نیز دو ویژگی دیگر در این زمینه خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.