WWDC 2019 : سیری بهتر، فریم‌ورک و APIـهای جدید

انتظار می‌رود که iOS 13 در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان _ WWDC 2019 _ معرفی شود و مطابق معمول ویژگی‌های جدیدی را برای کابران به ارمغان بیاورد. در یک گزارش جدید اطلاعات جالبی درباره مواردی دیگر که در این کنفرانس رونمایی می‌شوند، منتشر شده است.

میانبرهای سیری برای برنامه‌های شخص ثالث بسیار کاربردی هستند و با کنترل‌های صوتی کار برای ما راحت‌تر می‎‌شود. اما به نظر می‌رسد اپل قصد دارد آنچه که برنامه‌های شخص ثالث با سیری به طور مستقیم می‌توانند انجام دهند را افزایش دهد. موارد جدید شامل کنترل پخش رسانه، تماس صوتی، پروازها، پیوست به مسیج، دریافت بلیط، جستجو و … می‌شود.

علاوه بر این iOS 13 زمینه را برای پلتفرم واقعیت افزوده اپل، ARKit، هموارتر می‌کند. طبق گزارش، اپل پیشرفت‌های قابل توجهی را داشته است که آن را در قالب فریم‌ورک جدید Swift ارائه می‌‌دهد. یک برنامه همراه نیز وجود خواهد داشت که توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تجریبات واقعیت افزوده را به روش بصری بیشتری بسازند. این به روزرسانی بزرگ ARKit می‌تواند انسان را تشخیص دهد.

فریم‌ورک جدید توسعه دهندگان را قادر می‌سازد کنترل بیشتر روی موتور تپتیک داشته باشند. همچنین برنامه نویسان قابلیت جدیدی را در دسترس دارند که می‌توانند همانند iMessage پیش نمایش لینک‌ها را در برنامه‌ها داشته باشند.

یک API جدید دیگر نیز برنامه‌ها را قادر می‌سازد تصاویر را از یک دستگاه خارجی همانند دوربین و مموری کارت بخوانند و نیازی وجود آن‌ها در برنامه Photos نیست. به نظر می‌رسد که WWDC 2019 بسیار شلوغ خواهد بود، به هر حال شاید تمامی این موارد شایعه باشند و باید منتظر اپل باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.