اینستاگرام از کاربران می‌خواهد که حتما تاریخ تولدشان را وارد کنند

اینستاگرام از سال ۲۰۱۹ وارد کردن سال تولد را اجباری کرد. با این حال، کاربران قدیمی‌تر بدون وارد کردن تاریخ تولد به فعالیت خود ادامه می‌دادند. اما اکنون اینستاگرام می‌گوید که همه کاربران عضو در این پلتفرم باید تاریخ تولد خودشان را وارد کنند. اگر تاریخ تولد خود را به میلادی نمی‌دانید، می‌توانید از این سایت استفاده کنید.

طبق بیانیه مطبوعاتی این شرکت، وارد کردن تاریخ تولد اجباری است. می‌توانید چند باری پیغام را نادیده بگیرید اما به گفته این شرکت، برای استفاده از این برنامه حتما باید تاریخ تولدتان را وارد کنید وگرنه به زودی امکان استفاده را نخواهید داشت.

اینستاگرام چند سالی است که ویژگی محتوای حساس را اضافه کرده، که بر اساس آن برخی از پست‌ها که ممکن است مناسب همه نباشد را تار می‌نماید و در صورت تایید کاربر، نمایش می‌دهد. با این حال اگر تاریخ تولدتان را وارد نکرده‌اید، دیگر این پست‌ها کلا به شما نمایش داده نخواهند شد.

این اطلاعات به ما امکان قرار دادن ویژگی‌های امنیتی جدید برای جوانان را می‌دهد و به ما برای ارائه تجربه مناسب، برای هر گروه سنی کمک می‌کند. مانند تغییر اخیری که ایجاد کرده‌ایم و امکان ارسال پیام افراد بزرگسال به کاربران زیر ۱۸ سال در صورتی که آن‌ها را دنبال نمی‌کنند، وجود ندارد. همچنین ماه گذشته به صورت پیشفرض، حساب‌های کاربران زیر ۱۶ سال را به صورت خصوصی تنظیم کردیم.

اینستاگرام ادعا می‌کند که تاریخ تولد را برای ویژگی‌های جدید محافظت از جوانان می‌خواهد. اوایل سال جاری میلادی مشخص شد اینستاگرام روی پلتفرمی به نام «اینستاگرام کودکان» کار می‌کند که برای افراد زیر ۱۳ سال است.

همچنین بخوانید:

شاید به این فکر کنید که کاربر می‌تواند سن خود را به دروغ وارد کند اما به ادعای اینستاگرام این شرکت، در حال توسعه هوش مصنوعی است که می‌تواند چنین مواردی را تشخیص دهد و از کاربر می‌خواهد که آن را اصلاح نماید. البته امیدواریم این حفره جدیدی برای جمع آوری و فروش داده‌های از سوی کمپانی خوشنام فیسبوک نباشد!

از طريق اینستاگرام
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.