توضیح رئیس اینستاگرام برای عرضه نکردن برنامه اختصاصی برای آیپد

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های رسانه اجتماعی در دنیا است اما هنوز خبری از برنامه اختصاصی برای آیپد نیست. به تازگی آدام موسری، رئیس اینستاگرام، بهانه‌ای غیرموجه برای عدم ارائه اپلیکیشن اختصاصی آیپد مطرح کرده و می‌گوید کاربران کافی برای توجیه این کار وجود ندارد.

مارکز براونلی، یوتیوبر محبوب حوزه فناوری، مکالمه‌ای را در توییتر آغاز کرد و از اینستاگرام به دلیل عدم انتشار برنامه اختصاصی آیپد انتقاد نمود. این امر باعث شد موسری از تصمیم کمپانی خود دفاع کند و گفت: «هنوز گروه افراد به اندازه کافی بزرگ نیست تا در اولویت قرار بگیرند» و هر گونه امید برای عرضه برنامه اختصاصی آیپد را از بین برد. آدام در ادامه گفت که کمپانی امیدوار است «در مقطعی به آن برسد». با این حال قانع کننده نبود.

همچنین بخوانید:

براونلی در پاسخ به آدام گفت که: شاید این گروه زمانی که یک اپلیکیشن عالی باشد، بسیار بزرگتر شود.

آدام در ادامه گفت که اپلیکیشن جدید به تیم توسعه کوچک آن‌ها فشار وارد می‌کند و در این مقطع اولویت آن‌ها نیست.

با این حال پاسخ‌های رئیس اینستاگرام صادقانه به نظر نمی‌رسند. چون وی در بخشی از پاسخ‌های خود گفته که افراد کافی علاقمند برای اپلیکیشن اینستاگرام آیپد وجود ندارد و در بخش دیگر گفته که درخواست برنامه اختصاصی برای آیپد را زیاد دریافت می‌کنند.

به گزارش Canalys، اپل تنها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۹ میلیون آیپد فروخته است و اینستاگرام طبق آمار دسامبر، ۲ میلیارد کاربر فعال دارد. حتی اگر درصد کمی از این کاربران آیپد داشته باشند، باز هم رقم قابل توجهی می‌شود. مطئنا کاربران اینستاگرام یگ برنامه اختصاصی را به مرور شبکه اجتماعی تحت وب ترجیح می‌دهند، به خصوص در شرایطی که اغلب رسانه‌های اجتماعی برنامه مختص آیپد دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.