Truth Social : شبکه اجتماعی دونالد ترامپ برای iOS عرضه شد

اپلیکیشن Truth Social که برای شبکه اجتماعی دونالد ترامپ است، در اپ استور عرضه شد. این شبکه اجتماعی بسیار شبیه به توییتر می‌باشد.

Truth Social امروز در اپ استور عرضه شد که دقیقا روز رئیس جمهوری در ایالات متحده آمریکا است. توییتر و فیسبوک بعد از حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا، حساب کاربری رئیس جمهوری سابق آمریکا را تعلیق کردند و ترامپ برای حضور فعال در این فضا، به فکر راه اندازی شبکه اجتماعی خود افتاد.

البته این شبکه اجتماعی حواشی مختلفی را داشته و نسخه آزمایشی آن در گذشته از دسترس خارج شد و هک را نیز تجربه کرده است. در ماه اکتبر سازمان Software Freedom Conservancy، گروه رسانه و فناوری ترامپ موسوم به TMTG را به نقض مجوز Mastodon’s AGPLv3 به خاطر به اشتراک نگداشتن سورس کد پلتفرم متهم کرد. دو هفته بعد وب سایت Truth Social، یک بخشی اختصاصی حاوی آرشیو ZIP سورس کد خود اضافه نمود.

شبکه اجتماعی دونالد ترامپ با توییتر تفاوت چندانی ندارد. مردم با این شبکه اجتماعی می‌توانند حقایق را مطرح کنند که همان معادل توییت‌ها می‌باشد و امکان اشتراک گذاری مجدد پست‌ها روی تایم لاین هر کاربر وجود دارد. مدیر اجرایی این پروژه گفت که روی یک خط مشی تایید کار می‌کنند که در هفته‌های آینده ارائه می‌گردد. وی همچنین اشاره کرد که TMTG روی یک ویژگی پیام رسانی مستقیم نیز کار می‌کند.

با عرضه این اپلیکیشن در اپ استور، برخی کاربران گزارش داده‌اند که در ساخت اکانت با مشکل مواجه شده‌اند. بعضی‌ها هنگام تلاش برای وارد کردن تاریخ تولد، ایمیل یا شماره تلفن، پیغام خطا دریافت می‌کنند و برخی دیگر در لیست انتظار قرار گرفته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.