با iOS 15.4 امکان آپدیت سیستم عامل از طریق اینترنت ۴G فراهم می‌شود

اپل هرگز علاقه‌ای به آپدیت سیستم عامل از طریق شبکه‌های اینترنت تلفن همراه نداشت و وای-فای تا عرضه آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰، تنها راه بود. البته روش‌هایی مانند تغییر تاریخ وجود داشت اما روش پیشنهادی از سوی اپل نبود و اخیرا برای برخی از کاربران نیز دردسر ساز شده است. در حال حاضر امکان آپدیت iOS در سری آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ از طریق ۵G وجود دارد. با بررسی سومین نسخه آزمایشی iOS 15.4 مشخص شده که آپدیت‌های سیستم عامل از طریق شبکه‌های ۴G LTE نیز امکان پذیر خواهد شد.

اپل تا کنون فقط اجازه دانلود از طریق شبکه ۵G را از طریق اینترنت سیم کارت داده، اما ممکن است این شرایط با عرضه iOS 15.4 تغییر کند. هشداری که در سومین نسخه آزمایشی iOS 15.4 نمایش داده می‌شود، این تغییر رویه اپل را مشخص می‌کند. در این هشدار آمده که: از اینترنت سلولار (سیم کارت) برای دانلود استفاده می‌کنید؟ در توضیح این پیغام نوشته شده که اگر اتصال وای-فای شما قطع شود، می‌توانید آپدیت را با استفاده از اینترنت سیم کارت انجام دهید. شما می‌توانید به دلخواه یک گزینه را انتخاب نمایید. اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، دانلود فقط در صورتی انجام می‌شود که به شبکه وای-فای متصل باشید.

جدای از امکان آپدیت با اینترنت ۴G، سیستم عامل iOS 15.4 و iPadOS 15.4 ویژگی‌های دیگری را نیز به همراه داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به باز کردن فیس آیدی با ماسک، یونیورسال کنترل، فیلد یادداشت در iCloud Keychain، ایموجی‌های جدید و … اشاره کرد. در حال حاضر iOS 15.4 به صورت آزمایشی منتشر شده و به کاربران عادی توصیه می‌گردد منتظر نسخه نهایی باشند و از نصب نسخه توسعه دهندگان یا تست کننده‌های عمومی خودداری نمایند.

از طريق 9To5Mac
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.