تاریخ معرفی ، پیش خرید و عرضه سری آیفون ۱۳

با توجه به این فاصله کمی با معرفی نسل بعدی آیفون داریم، شایعات ویژگی‌های مختلف آن را مشخص کرده‌اند. با توجه به شایعات و اخبار، و همچنین رویه معمول اپل، تا حدود زیادی تاریخ معرفی ، پیش خرید و عرضه سری آیفون ۱۳ مشخص است.

دنیل ایوز، تحلیلگر Wedbush بارها مدعی شده که اپل در هفته سوم سپتامبر از سری آیفون ۱۳ رونمایی می‌کند. اطلاعات دیگری که از یک فروشگاه چینی به دست آمد، گفته‌های وی را تا حدودی تایید کرد.

با بررسی رویدادهای گذشته اپل، متوجه علاقه این کمپانی به برگزاری کنفرانس‌های معرفی محصول در سه شنبه‌ها می‌شوید. سه شنبه‌های سپتامبر مصادف با ۱۶ شهریور، ۲۳ شهریور، ۳۰ شهریور و ۶ مهر هستند. ۱۵ شهریور در آمریکا روز کارگر می‌باشد و بعید است اپل یک روز بعد از آن رویداد معرفی آیفون ۱۳ را برگزار کند.. ۳۰ شهریور و ۶ مهر ماه هم دیرتر از رویه معمول می‌باشد و ۲۳ شهریور محتمل‌ترین تاریخ برای معرفی سری آیفون ۱۳ اپل است.

آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو باید در اواخر هفته و تاریخ ۲۶ شهریور برای پیش فروش در دسترس قرار گیرند و یک هفته بعد در تاریخ ۲ مهر ماه، به فروشگاه‌ها و کاربران برسند. احتمالا در فاصله اندکی شاهد حضور سری آیفون ۱۳ در بازار ایران هم خواهیم بود اما قیمت‌ها به احتمال قریب به یقین غیرمعقول خواهند بود و حداقل ۱۰-۱۵ روزی زمان می‌برد تا قیمت‌ها کمی متعادل شوند.

تمرکز سری آیفون ۱۳ بیشتر روی دوربین است و چند ویژگی جدید را شاهد خواهیم بود. یکی از تغییرات فیلمبرداری ProRes است که انعطاف بیشتری را هنگام ویرایش ارائه می‌دهد. سخت افزار دوبین هم ارتقا می‌یابد و اپل از سنسورهای بزرگتر و لرزشگیر سنسور شیفت در تمامی مدل‌ها استفاده خواهد کرد. دوربین اولترا واید هم با پشتیبانی از فوکوس خودکار با دیافراگم عریض‌تری همراه است که به بهبود علمکرد در نور کم کمک می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.