نظرسنجی: کاربران به آمازون و گوگل بیشتر از اپل اعتماد دارند

بر اساس نظر سنجی اخیر واشنگتن پست، اغلب مردم به آمازون و گوگل در مورد اطلاعاتشان بیشتر از اپل اعتماد دارند. افراد مورد بررسی به فیسبوک، تیک تاک و اینستاگرام ابراز بی اعتمادی شدید نموده‌اند.

این نظر سنجی بیش از ۱۰۰۰ کاربر اینترنت در ایالات متحده آمریکا را انتخاب نمود، تا اعتماد آن‌ها به پلتفرم‌ها را برای مدیریت مسئولانه داده‌های شخصی و فعالیت مرور وب بررسی کند. از شرکت کنندگان خواسته شد پلتفرم‌های مانند فیسبوک، تیک تاک، اینستاگرام، واتس اپ، یوتیوب، گوگل، مایکروسافت، اپل و آمازون را ارزیابی کنند.

کاربران در این نظر سنجی می‌توانستند که اعتماد خود را در رده‌های «بسیار زیاد»، «خوب»، «نه چندان» یا «اصلا» برای هر شرکت انتخاب نمایند. البته کاربران گزینه‌ای داشتند برای اینکه نظری در مورد شرکت مربوطه ندارند. همانطور که مشخص است دو گزینه دارای ماهیت مثبت و دو گزینه با ماهیت منفی بودند.

همچنین بخوانید:

از میان افرادی که در این نظر سنجی شرکت نمودند، ۱۸ درصد گفتند که بسیار زیاد به اپل اعتماد دارد و ۲۶ درصد میزان اعتماد خود را به سازنده آیفون در رده خوب انتخاب کردند. امتیاز کلی مثبت اپل ۴۴ درصد بود که از گوگل با ۴۸ درصد و آمازون با ۵۳ درصد کمتر می‌باشد.

۴۰ درصد از پاسخ‌ها برای اپل و آمازون منفی بوده است. مایکروسافت و گوگل ۴۷ درصد رای منفی به دست آوردند. در مجموع ۷۲ درصد از پاسخ‌ها برای فیسبوک منفی بوده و ۴۰ درصد افراد گزینه اصلا را برای این شبکه اجتماعی انتخاب نمودند. هفته گذشته نیز در یک نظر سنجی، فیسبوک به عنوان بدترین شرکت سال ۲۰۲۱ انتخاب شد.

در این نظر سنجی از شرکت کنندگان پرسیده شده که در مورد تبیغات هدفمند آنلاین چه احساسی دارند. بیش از ۸۲ درصد این تبلیغات را مزاحم، ۷۴ درصد تبلیغات را نامطلوب و ۲۷ درصد آن را مفید قلمداد کردند.

نتیجه این نظرسنجی شگفت انگیز است چون تعداد کاربران بیشتری به گوگل، نسبت به اپل، احساس مثبت داشتند و به طور کلی هم آمازون از اپل بهتر عمل کرد. قطعا این نظرسنجی برای سازنده آیفون خوشایند نیست، چون به طور علنی حمایت‌های بیشتری از حریم خصوصی نسبت به گوگل دارد. نظر شما در این رابطه چیست؟

از طريق واشنگتن پست
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.