مچ گیری به سبک اینستاگرام ؛ عکس‌های ویرایش شده مشخص می‌شوند

اخیرا اینستاگرام برای مبارزه با اخبار فیک، ویژگی جدیدی را معرفی کرده که تصاویر ویرایش شده را علامت گذاری می‌کند. اکنون این ویژگی عکاسان را نگران کرده است که شاید تصاویری که صرفا برای جذابیت و زیبایی هم ویرایش شده‌اند قربانی این ویژگی گردند.

توبی هاریمان، یک عکاس ساکن سانفرانسیسکو با این مشکل مواجه شده است. تصویر وی با برچسب “اطلاعات نادرست” مشخص شده است. این اولین بار بود که تصاویر او با چنین برچسبی مشخص شده بودند. تصویر وی از یک مرد روی کوهی رنگین کمانی بود که به خاطر ویرایش انجام شده اینستاگرام آن را با برچسب اطلاعات نادرست منتشر کرد.

اینستاگرام از فناوری تطبیق تصاویر استفاده می‌کند و تصاویر ویرایش شده و جعلی را مهار می‌نماید. به عبارت دیگر اینستاگرام (و فیسبوک) اکنون تصاویری که احساس کنند فیک هستند را علامت گذاری می‌نمایند. کار فقط به برچسب گذاری ختم نمی‌شود و کاربران خاطی پست‌هایشان از صفحه هشتگ و اکسپلورر حذف خواهد شد.

اینستاگرام در این باره گفته که: ما برای بررسی محتوا از بازخورده جامعه‌مان و تکنولوژی استفاده می‌کنیم. در اوایل سال جاری میلادی گزینه بازخورد اطلاعات نادرست را اضافه کردیم و این گزارش‌ها در کنار سایر مولفه‌ها به ما برای شناسایی و اقدام درباره اطلاعات نادرست کمک می‌کند.

اخبار جعلی در این روزها به خصوص در کشور خودمان رایج است. این کار اینستاگرام قطعا کمک شایانی به تشخیص اخبارهای جعلی می‌کند اما این ماجرا یک جنبه دیگر هم دارد.

عکاسان و هنرمندان تصاویر خود را در این شبکه اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و تقریبا تمامی تصاویر آن‌ها ویرایش شده هستند. اگر این عکس‌ها شامل فیلتر جدید اینستاگرام شوند یک رویه ناعادلانه است و امیدواریم الگوریتم اینستاگرام به این قشر از مردم ضربه وارد نکند.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.