همین حالا پسورد اینستاگرام خود را تغییر دهید

اخیرا مطلبی از سوی فیسبوک منتشر گردیده است، که در آن گفته شده میلیون‌‌ها پسورد اینستاگرام در فرمت قابل خواندنی ذخیره شده‌اند! در واقع فیسبوک گفته که ده ها هزار نفر از کاربران اینستاگرام درگیر این مسئله هستند. فیسبوک می‎‌گوید سیستم ورود آن‌ها به طوری طراحی شده است که رمز عبور را غیرقابل خواندن می‌کند.

خبر خوب این است که گفته شده کسی از داخل یا خارج کمپانی به این رمزهای عبور دسترسی نداشته است، البته اگر فیسبوک را قبول داشته باشید باید این خبر را باور کنید. فیسبوک که سابقه خوبی در این زمینه ندارد، پست وبلاگ خود را در رابطه با تعداد افرادی که تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته‌اند را یکبار تغییر داده است؛ مشخص نیست که در آینده این حرفشان هم تغییر کند یا خیر!

ماه گذشته فیسبوک اعلام کرد که صدها میلیون پسورد کاربران فیسبوک در فایل تکست ذخیره شده است که البته مربوط به سال ۲۰۱۲ است. تخمین زده میشود در آن زمان ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلیون حساب کاربری تحت تاثیر این مشکل بودند و پسوردهایشان در دسترس حدود ۲۰ هزار کارمند فیسبوک بود.

فیسبوک، اینستاگرام را حدود ۱ میلیارد در سال ۲۰۱۲ خریداری کرد. این کمپانی به کاربران خود احراز هویت دو مرحله‌ای را در فیسبوک، اینستاگرام و واتس اپ پیشنهاد می‌دهد. با این سیستم علاوه بر رمز عبور، کاربر باید کد تاییدیه‌ای که به موبایلش ارسال می‌شود را وارد کند.

با ما همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.