کالبد شکافی ایرپاد پرو ؛ تعمیر غیر عملی و غیر اقتصادی

در حالی که هنوز از شروع عرضه ایرپاد پرو یک روز هم نگذشته، تیم iFixit سراغ کالبد شکافی این دستگاه رفته است. کالبد شکافی ایرپاد پرو کار ساده‌ای نیست و اگر بخواهید بعد از جدا کردن قطعات آن‌ها را سر هم نمایید، احتمالا نحوه قرار گیری آن‌ها را فراموش کنید.

ایربادها به خاطر سایزشان فناوری پیچیده‌ای دارند. دو نکته جالب در مورد باتری ایرپاد پرو وجود دارد، اول اینکه از یک باتری دکمه‌ای شکل در آن استفاده شده و دوم، به نظر می‌رسد از همان تامین کننده آلمانی سامسونگ باتری‌ها تهیه شده‌اند. با وجود اینکه باتری‌ها دقیقا یکی نیستند، اما شماره مدل آن‌ها بسیار شبیه به هم است.

قطعات ایرپاد پرو

در کالبد شکافی ایرپاد پرو مشخص شد که درایور صوتی این دستگاه نسبت به ایرپاد معمولی بزرگتر است. این یکی از دلایلی است که ایرپاد پرو کیفیت صدای بهتری نسبت به نسخه معمولی دارد. تراشه H1 در کنار سایر قطعات سیستم در پکیج (SiP)، در قسمت انتهایی پایین ایرپاد پرو قرار دارد.

کیس شارژ این دستگاه دارای دو باتری است که ظرفیتی معادل ۱.۹۸ وات دارند. این در حالی است که قاب نسل دوم ایرپاد دارای باتری ۱.۵۲ واتی بود.

تعمیر ایرپاد پرو

نتیجه نهایی این کالبد شکافی این است که ایرپاد پرو قابل تعمیر نیست. اپل نیز این موضوع را در مکاتبه با iFixit تایید کرده و گفته ایربادهای جدید قابل تعمیر نیستند و فقط تعویض می‌شوند. تنها قطعه‌ای از ایرپاد پرو که قابل تعویض می‌باشد، سری سیلیکونی آن است که با قیمت ۴ دلار به فروش می‌رسد.

همچنین بخوانید:

منبع iFixit
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.