کالبد شکافی AirPods 2 ؛ دستگاهی غیر قابل تعمیر

با معرفی و عرضه AirPods 2 ،تیم iFixit همانند همیشه به سرعت به سراغ کالبد شکافی این دستگاه رفت. این کالبد شکافی مشخص کرد که نسل دوم AirPods از همان طراحی نسل اول بهره می‌برد و اپل فقط قطعات داخلی آن را تغییر داده است.

مهمتر از همه، AirPods 2 همانند نسل اول خود غیر قابل تعمیر است! طراحی این دستگاه بیانگر این است که AirPods 2 تقریبا غیر قابل تعمیر است. اگر شما AirPods خود را باز کنید، هیچ راهی وجود ندارد که آن را به حالت اولیه بازگردانید.

اپل گفته که این AirPods در حدود ۵۰ درصد عمر باتری طولانی‌تری دارد. جالب اینجاست که در ظرفیت باتری هیچ تغییری ایجاد نشده است و AirPods 2 نیز با ظرفیت باتری ۹۳ مگاوات عرضه شده است. این بدان معناست که بهبود عمر باتری دستگاه به تراشه جدید H1 مربوط است.

اپل همچنین یه قاب شارژ بی‌سیم را برای این محصول تولید کرده است. طبق گفته iFixit این محصول با طراحی جدید مقاوم‌تر شده است اما همچنان قابل تعمیر نیست. باتری قاب شارژ بی‌سیم نیز همانند نسل قبلی است و ۳۹۸ میلی‌آمپر ظرفیت دارد.

AirPods 2

در انتها تیم iFixit یادآور شده که AirPods اگر گارانتی آن تمام شده باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد باید دور انداخته شود چون هیچ راهی برای تعمیر آن نیست و با خیال راحت می‌توانید آن را به سطل زباله بیاندازید!

نظر شما در رابطه با تعمیر پذیر نبودن AirPods چیست؟ مخصوصا در ایران که خبری از گارانتی نیست و شرکت‌های گارانتی کننده شخص ثالث نیز در کشورمان اغلب در حد یک تبلیغات هستند و با قیمت بالای این محصول، تعمیر پذیر نبودنش یک عیب بسیار بزرگ محسوب می‌شود چون در صورت بروز مشکل شما هیچ راه حلی جز خرید یک دستگاه جدید ندارید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.