آموزش مخفی کردن عکس و فیلم در آیفون

عدم وجود امکان گذاشتن قفل روی اپلیکیشن‌ها، یعنی اگر دستگاه شما قفل نباشد هر کسی می‌تواند با باز کردن برنامه Photos به تصاویر شخصی شما دسترسی داشته باشد. با توجه به اینکه این مسئله بسیار مهم است، می‌توان آن را یک ضعف بزرگ از سوی اپل دانست. البته با Screen Time می‌توان روی برخی از اپلیکیشن‌ها محدودیت گذاشت که Photos جزء آن‌ها نیست. در حال حاضر هیچ راهی بدون جیلبریک برای گذاشتن پسورد روی برنامه Photos نیست ولی شما می‌توانید عکس و فیلم‌های شخصیتان را از چشم‎‌های کنجکاو مخفی نمایید و اینجا ما آموزش مخفی کردن عکس و فیلم در آیفون و آیپد را داریم.

امکان مخفی کردن تصاویر و فیلم‌ها به صورت پیشفرض در برنامه Photos وجود دارد و بنابراین شما نیازی به استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث و اعتماد به آن‌ها ندارید. توجه داشته باشید که عکس و فیلم‌هایی که با روش زیر مخفی می‌شوند هیچگونه محافظتی ندارند، و اگر کسی نحوه مخفی کردن عکس در آیفون را بداند، از روش دسترسی به آن‌ها هم آگاه است که خوشبختانه اغلب نیستند!

نحوه مخفی کردن عکس و فیلم در برنامه Photos آیفون و آیپد

۱- برنامه Photos را باز کنید و به مسیر عکس یا فیلمی که قصد مخفی کردنش را دارید، بروید.

۲- عکس/فیلم مورد نظر را باز کنید. آیکون به اشتراک گذاری که شکل یک جعبه و فلش رو به بالا است را بزنید. از صفحه باز شده گزینه Hide را انتخاب نمایید. برای مخفی کردن چند عکس و فیلم به صورت همزمان ابتدای باید روی آیکون به اشتراک گذاری بزنید و سپس آن‌ها را از نیمه بالایی صفحه انتخاب نمایید و سپس روی Hide تپ کنید. برای تایید باید از پنجره باز شده Hide Photo را انتخاب نمایید.

مخفی کردن عکس و فیلم در آیفون

۳- برای مشاهده عکس و فیلم مخفی شده به برنامه Photos و تب Albums بروید. به پاییین صفحه بروید و از زیر شاخه Other Albums، گزینه Hidden را انتخاب نمایید. از این قسمت تمامی فیلم و عکس‌های مخفی شده در دسترس هستند.

مخفی کردن عکس و فیلم در آیفون

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره شد، شما نمی‌توانید با پسورد یا چیزی شبیه به آن از عکس و فیلم پنهان شده خود محافظت کنید. این کمی ترسناک است، چون اگر کسی نحوه مخفی کردن را در آیفون بداند، می‌تواند به عکس و فیلم خصوصی شما دسترسی پیدا کند اما حداقل از سایر آلبوم‌های شما مخفی می‌ماند. البته شما می‌توانید از اپلیکیشن‌های شخص ثالث برای این کار استفاده نمایید که به شخصه نمی‌توانم به آن‌ها اعتماد کنم!

همچنین بخوانید:

منبع iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.