رفع مشکل کار نکردن VPN و فیلترشکن در آیفون یا آیپد

در حال حاضر بسیاری از سرویس‌ها در ایران فیلتر هستند و در کمال تعجب اپ استور نیز به این لیست طولانی اضافه شده است! با فیلتر شدن اپ استور کاربران ایرانی محصولات اپل با چالش جدی مواجه هستند چون نصب بازی و برنامه خارج از اپ استور روی آیفون و آیپد سختی‌های بسیاری دارد و به سادگی اندروید نیست. به همین خاطر این روزها کاربران با این مسئله زیاد روبرو می‌شوند و می‌خواهیم در این مطلب روش‌های رفع مشکل قطع شدن یا کار نکردن VPN و فیلترشکن را در آیفون و آیپد بررسی کنیم.

نکته: مجموعه اپل خوره هیچ گونه فروش خدمات فیلترشکن و VPN ندارد، لطفا در این باره سوال نفرمایید ❤️

در این راهنما سعی شده تمامی مشکلات احتمالی فیلتر شکن و VPN در آیفون و آیپد مطرح شود. در این مطلب از اسکرین شات‌های برنامه Proton VPN استفاده شده اما اکثر راه حل‌های مطرح شده برای سایر برنامه‌ها نیز کاربر دارند. پس فرقی نمی‌کند که از NordVPN, Express VPN, Surfshark, Private Internet Access, CyberGhost, IPVanish, PrivateVPN, Hide.me, TunnelBear, AtlasVPN, ZoogVPN, Hoxx, Avira Phantom VPN, Speedify, Hotspot Shield یا هر برنامه دیگر فیلترشکنی استفاده کنید.

امیدواریم مسئولین حداقل فیلتر اپ استور اپل را بردارند، چون یک چالش جدی برای کاربران آیفون و آیپد ایجاد کرده است.

وقتی اپ استور فیلتر است چگونه برنامه دانلود کنیم؟

در شرایطی که اپ استور فیلتر است و اپل به راحتی اجازه نصب برنامه از فروشگاه‌های شخص ثالث را نمی‌دهد، عملنا شما امکان نصب و استفاده از بازی و برنامه‌های مختلف را در آیفون و آیپد ندارید! در این شرایط چندین راه وجود دارد تا بتوانید به اپ استور برای دانلود بازی و برنامه دسترسی داشته باشید که دو مورد از آن‌ها در ادامه ذکر شده است:

 • از سرویس‌های IKEv2، IPsec و L2TP استفاده کنید. این سرویس‌های VPN از طریق تنظیمات آیفون اعمال می‌شوند و نیاز به نصب نرم افزار ندارند.
 • با استفاده از برنامه Every Proxy فیلترشکن گوشی اندرویدی خود را برای آیفون به اشتراک بگذارید. البته توجه کنید فیلترشکنی که در اندروید متصل است امکان باز کردن اپ استور را داشته باشد، چون برخی آیپی‌های فیلترشکن از سوی اپ استور مسدود هستند.

۱- اینترنت شما ملی نباشد

متاسفانه در چند سال اخیر ما با واژه یا پدیده‌ای به اسم اینترنت ملی روبرو شده‌ایم. در این شرایط دسترسی کاربران به اینترنت جهانی قطع می‌شود و صرفا سایت‌هایی که سرور آن‌ها در ایران قرار دارد، باز می‌شوند. توجه کنید که اگر سایتی فارسی زبان باشد اما سرور میزبانی آن در خارج از کشور باشد نیز با اینترنت ملی باز نمی‌شود. با ملی شدن اینترنت عملا دسترسی شما به اینترنت خارج از کشور قطع می‌شود و فیلترشکن و VPNـهای معمول کار نمی‌کنند. برای اینکه اطمینان حاصل کنید اینترنت شما ملی نیست یک سایت غیر فیلتر خارجی مانند Goole.com یا Apple.com را باز کنید. در صورتی که اینترنت ملی باشد شما تنها در صورتی می‌توانید از فیلترشکن استفاده کنید که آن سرویس ابتدا به یک سرور در داخل ایران متصل شود و سپس از آن طریق به اینترنت جهانی دست پیدا کنید. در صورتی که اینترنت ملی باشد فیلترشکن‌هایی مانند Proton VPN، Hotspot Shield و … کار نمی‌کنند. در این شرایط راه حل‌های پایین معمولا برای شما کارساز نیست و باید به دنبال سرویسی باشید که با اینترنت ملی کار کند که در سرویس دهنده‌های خارجی یافت نمی‌شود.

نکته: بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند زمانی که اینترنت آن‌ها ملی نیست، اگر فیلترشکنشان وصل باشد و تا زمان ملی شدن اینترنت آن را قطع نکنند، همچنان ارتباط آن‌ها با شبکه جهانی اینترنت برقرار است اما زمانی که فیلترشکن حتی برای یک لحظه قطع می‌شود، اینترنت آن‌ها ملی می‌گردد.

۲- محدودیت‌های پروتکل‌های فیلترشکن

ممکن است زمانی که شما نمی‌توانید به فیلترشکن وصل شوید، به خاطر محدودیت‌های ایجاد شده از سوی اپراتورهای روی پروتکل‌های فیلترشکن باشد. به طور مثال امکان اتصال به VPN از طریق Cisco میسر نباشد و در این شرایط باید از پروتکل‌های دیگر استفاده نمایید. محدودیت‌های پروتکل در ایران الگوی خاصی ندارند و ممکن است به صورت مقطعی یا دائم روی برخی یا تمام سرویس دهنده‌های اینترنت اعمال شود.

۳- صبر، صبر و صبر!

محدودیت‌های شدیدی روی سرویس‌های فیلترشکن از سوی دولت ایران اعمال می‌شود. ممکن است سرعت اینترنت شما به طور محسوسی کاهش یابد یا زمان اتصال به سرویس فیلترشکن و VPN کمی طولانی باشد.

۴- قطع اتصال و اتصال مجدد

قطع اتصال فیلترشکن

برنامه فیلترشکن را در آیفون خود باز کنید و روی گزینه قطع اتصال بزنید. بعد از گذشت چند ثانیه، مجددا آن را متصل کنید.

نکته: کلمه VPN در کنترل سنتر آیفون شما زمانی که به فیلترشکن متصل هستید، نمایش داده می‌شود. با این حال ممکن است این کلمه نمایش داده شود اما فیلترشکن کار نکند و دیتایی رد و بدل نگردد.

۵- بستن کلی برنامه فیلترشکن

بعد از قطع VPN، صفحه آیفون را به بالا بکشید یا دکمه هوم را دوبار فشار دهید تا وارد اپ سوییچر گردید. از اینجا کارت مربوط به برنامه فیلترشکن خود را به بالا بکشید تا بسته شود. بعد از انجام این کار ۱۰ ثانیه منتظر بمانید و مجدد برنامه VPN را باز کنید.

۶- فعال و غیر فعال کردن حالت هواپیما

حالت هواپیما آیفون

کنترل سنتر iOS را باز کنید و حالت هواپیما را فعال نمایید. با انجام این کار همه پروتکل‌های بی‌سیم مانند وای-فای و داده‌های تلفن همراه خاموش می‌شود و اتصالا شبکه نوسازی می‌گردد. بعد از گذشت ۲۰ ثانیه حالت هواپیما را غیرفعال نمایید و برنامه VPN را باز کنید و سعی کنید که متصل گردید.

۷- ریستارت کردن آیفون

ممکن است مشکل فیلترشکن شما به سادگی با خاموش و روشن کردن آیفون برطرف شود.

۸- ریستارت کردن مودم وای-فای

اگر از طریق وای-فای به اینترنت متصل هستید، ریستارت کردن روتر یا مودم می‌تواند مشکل را رفع کند. چون معمولا مودم‌ها ساعات متوالی بدون استراحت در حال کار هستند و خاموش و روشن کردن آن شاید بتواند مشکل را رفع کند. اگر مودم شما دکمه خاموش/روشن دارد آن را فشار دهید و حدود ۳۰ ثانیه منتظر بمانید و مجدد آن را روشن نمایید. بعضی از مودم‌ها دکمه خاموش و روشن ندارند و باید از برق آن‌ها را بکشید و بعد از گذشت حدود ۳۰ ثانیه مجددا متصل نمایید.

۹- محدودیت‌های برنامه

برخی از فیلترشکن‌ها دارای محدودیت هستند. به طور مثال برنامه TunnelBear ماهیانه ۵۰۰ مگابایت حجم رایگان دارد که البته با برخی فعالیت‌ها می‌توانید به چند گیگ برسانید. برخی دیگر محدودیت زمانی دارند و به طور مثال به شما اجازه استفاده رایگان از برنامه را به مدت ۳ روز می‌دهند. پس اگر از فیلترشکن رایگان استفاده می‌کنید، از محدودیت‌های آن مطلع شوید. معمولا محدودیت‌ها در صفحه اصلی فیلترشکن یا قسمت Account در منوی برنامه در دسترس هستند.

۱۰- حذف و اضافه کردن پروفایل VPN

این راه حلی است که چندین بار برای من کار کرده است. برای حذف پروفایل VPN مراحل زیر را دنبال کنید.

نکته: در برخی از برنامه‌ها برای اضافه کردن مجدد پروفایل، باید برنامه حذف و مجددا نصب شود و در صورتی که در دسترس به اپ استور مشکل دارید، این مرحله را انجام ندهید.

 1. به مسیر Settings > General > VPN & Device Management > VPN بروید.
 2. روی ⓘ در کنار پروفایل VPN مد نظر بزنید.
 3. روی گزینه Delete VPN تپ نمایید و آن را تایید کنید.
 4. اکنون برنامه فیلترشکن خود را باز کنید و روی گزینه اتصال بزنید. در این شرایط هشداری در رابطه با افزودن پروفایل VPN به شما می‌دهد که باید Allow را انتخاب نمایید و سپس رمز عبور آیفون یا آیپد خود را وارد کنید.

حذف پروفایل VPN

۱۱- برررسی سرور‌های فیلترشکن

اغلب سرویس دهنده‌های فیلترشکن از سرورهای مختلف در کشورهای متنوع پشتیبانی می‌کند. ممکن است با تغییر سرور و کشور بتوانید اتصال فیلترشکن خود را برقرار کنید. برخی از برنامه‌ها وضعیت سرور را بر اساس پینگ نمایش می‌دهند. پینگ با واحد ms به معنی میلی ثانیه نمایش داده می‌شود و هر چه پینگ عدد کوچکتری باشد، معمولا آن سرور برای اتصال بهتر است. از سوی دیگر برخی از سرویس دهنده‌های فیلترشکن وضعیت سرور را بر اساس ظرفیت نشان می‌دهند. به طور مثال برنامه Proton VPN وضعیت سرورها را بر اساس اشغال سرورها با درصد نمایش می‌دهد و طبیعتا هر چه درصد آن پایین‌تر باشد، سرور برای اتصال بهتر است.

بررسی وضعیت سرورها

۱۲- تغییر پروتکل VPN آیفون

پروتکل VPN مسئول نحوه هدایت داده‌های شما از آیفون به سرورهای فیلترشکن است. اکثر برنامه‌های فیلترشکن از چندین پروتکل پشتیبانی می‌کنند. برخی از برنامه‌ها به صورت هوشمند بین پروتکل‌ها سوییچ می‌کنند تا پایدارترین اتصال را برای شما برقرار کنند.

با این حال اگر نمی‌توانید به VPN متصل شوید، برنامه آن را در آیفون باز کنید و به قسمت تنظیمات اپلیکیشن بروید. اگر اپلیکیشن پروتکل‌های مختلفی را پشتیبانی می‌کرد، سایر آن‌ها را تست کنید. اگر مشکل شما با تغییر پروتکل‌ها نیز رفع نشد، راه حل‌های ادامه آموزش را بخوانید.

تغییر پروتکل VPN در آیفون

۱۳- فیلترشکن دوم را در آیفون یا روتر وای-فای قطع کنید

برخی از روترهای وای-فای امکان تعریف VPN را دارند. اگر شما نیز روی مودم خود فیلترشکن تعریف کرده‌اید و روی آیفون هم از VPN استفاده می‌کنید، یکی از آن‌ها را غیر فعال کنید.

۱۴- آپدیت برنامه VPN

روی آیکون اپ استور در صفحه اصلی آیفون یا در صفحه App Library بزنید و انگشتتان را نگه دارید و از منوی باز شده گزینه Updates را انتخاب نمایید. سپس صفحه را به پایین بکشید تا رفرش شود. اگر آپدیتی برای برنامه VPN شما موجود بود، آن را نصب کنید.

نکته: در زمان نگارش این مطلب اپ استور نیز فیلتر است و طبیعتا برای آپدیت برنامه نیاز به فیلترشکن دیگری دارید!

۱۵- حذف و نصب مجدد برنامه فیلترشکن

اگر با فیلترشکن دیگری به اپ استور دسترسی دارید یا در زمان خواندن این مطلب اپ استور فیلتر نیست، برنامه‌ای که کار نمی‌کند را حذف کنید و مجددا نصب نمایید.

۱۶- خاموش کردن Private Wi-Fi Address

خاموش کردن Wi-Fi خصوصی

برخی از کاربران با خاموش کردن Private Wi-Fi Address مشکل فیلترشکنشان رفع شده است. برای غیر فعال کردن این گزینه به تنظیمات و قسمت Wi-Fi بروید. روی آیکون ⓘ روبروی شبکه وای-فای متصل بزنید و از صفحه باز شده گزینه Private Wi-Fi Address را خاموش کنید و با Continue این عملیات را تایید نمایید.

سپس مجددا سعی کنید به VPN متصل شوید، اگر نشد آیفون خود را ریستارت کنید و مجددا امتحان نمایید. اگر مشکل رفع نشد گزینه Private Wi-Fi Address را مجددا فعال نمایید و به سراغ سایر راه حل‌ها بروید.

۱۷- غیرفعال کردن Connect On Demand

به تنظیمات برنامه فیلترشکن خود بروید و هر گزینه‌ای با عبارت Always-on VPN یا Connect On Demand را غیرفعال کنید. اگر چنین گزینه‌ای را در برنامه VPN خود ندیدید به مسیر Settings > General > VPN & Device Management > VPN بروید و روی آیکون ⓘ روبروی پروفایل فیلترشکن خود بزنید. از اینجا گزینه Connect On Demand را غیرفعال نمایید.

فیلتر شکن آیفون

۱۸- تغییر DNS در برنامه فیلترشکن

برخی از برنامه‌های VPN امکان تغییر DNS را برای شما فراهم می‌کنند و ممکن است مشکل اتصال فیلترشکن شما با تغییر DNS رفع گردد. شما می‌توانید از DNSـهای مختلف استفاده کنید که در این مطلب برخی از آن‌ها آورده شده است.

۱۹- برخی از سایت‌ها و سرویس‌ها با VPN باز نمی‌شوند

بسیار از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها از جمله بانک‌ها و خدمات دولتی با VPN کار نمی‌کنند. برخی از سایت‌ها نیز آیپی‌های مرتبط به فیلترشکن را بلاک می‌کنند. در این شرایط بدون فیلترشکن سایت یا اپلیکیشن مربوطه را باز کنید یا اگر آن سرویس فیلتر بود، از سرور دیگری (در شماره ۱۱ توضیح داده شد) استفاده کنید.

۲۰- از فیلترشکن‌های پولی استفاده کنید

با توجه به فیلرینگ گسترده در ایران، بسیاری از فیلترشکن‌ها در کشور ما محدود و مسدود شده‌اند. برای تجربه بهتر پیشنهاد می‌کنم از فیلترشکن‌های غیررایگان استفاده کنید. در بین گزینه‌های خارجی معمولا با پرداخت ماهیانه ۳ تا ۶ دلار امکان خرید یک فیلترشکن مناسب وجود دارد. برخی از سایت‌های ایرانی نیز اقدام به فروش فیلترشکن می‌کنند که اپل خوره نمی‌تواند هیچ کدام را به شما عزیزان پیشنهاد دهد.

۲۱- برنامه‌های مختلف را امتحان کنید

اگر حتی هیچ کدام از روش‌های بالا مشکل شما را رفع نکرد، کافی است در اپ استور واژه VPN را جستجو کنید تا با اپلیکیشن‌های متعدد روبرو شوید. با این حال توجه داشته باشید که فیلترینگ در ایران بسیار گسترده است و شاید در بازه‌ای هیچ کاری نتوان برای رفع مشکل انجام داد. به طور مثال در آبان ۱۳۹۸ حتی اتصال سرور‌های موجود در دیتا سنترهای ایران نیز با خارج قطع شد و عملا هیچ راهی برای اتصال به اینترنت جهانی وجود نداشت.

۲۲- ریست کردن تنظیمات شبکه

نکته: با انجام این کار ممکن است مجبور به حذف و نصب مجدد برنامه VPN شوید.

به مسیر Settings > General > Transfer or Reset iPhone > Reset بروید و گزینه Reset Network Settings را انتخاب نمایید. بعد از انجام این کار برنامه VPN خود را باز کنید و برای اتصال تلاش کنید.

60 نظرات
 1. ندا می گوید

  دستت درد نگنه داداش جان. خیلی کمک بزرگی بود. خیر ببینی

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   خواهش میکنم

 2. Arniksasanian می گوید

  سلام وقتتون بخیر ممنون از وقتی که گذاشتید و توضیحی که دادید
  من متاسفانه مشکلم اینه اون روز گوشیم فلش شد و همه ی فیلتر شکنام پاک شد
  راه حلی هست برای درست کردنه اپ استور؟ تا برای موبایلم وی پی ان بریزم؟ (به جز روش every proxy)

  ممنونم🙏

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   میتونید از سرویسهای IKEv2، IPsec و L2TP استفاده کنید
   البته این سرویس‌ها ممکنه روی برخی مناطق یا خدمات دهنده‌های اینترنت مسدود شده باشند و باید تست کنید که کدوم جواب میده

 3. Alireza می گوید

  مرسی سلطان کارت درسته

  1. پیمان عزیزی می گوید

   خواهش میکنم

 4. رضا می گوید

  روی آیفون بعد از اتصال به قندشکن، کل نت بلاک میشه انگار! هیچ چیز و هیچ جا لود نمیشه همین که میبندم درست میشه!
  dns رو هم عوض کردم ولی بازم درست نشد

  1. پیمان عزیزی می گوید

   اگر اینترنتون ملی نیست باید پروتکل‌های مختلف را تست کنید.
   سرویس‌های v2ray در حال حاضر ثبات و سرعت خوبی دارند

   1. رضا می گوید

    همون رو تست میکنم وصل هم میشه، منظورم v2ray هست اما همین که وصل میشه هیچ جا نمیره! کلا انگار گوشی اینترنت نداره
    نت ملی نیست و اینترنت ثابت هست، نمیدونم دیگه چیکار کنم!

    1. پیمان عزیزی می گوید

     از یه سرور دیگه استفاده کنید. الان سرویس‌های trojan هم خوب جواب میدن

     1. سعیئ می گوید

      اقا منم همین مشکل دارم از تورجان استفاده میکنم. وصل میه وی پی ان. ولی کلا اینترنت نیست انگار. لوگو VPN میاد. کانکت میشه. ولی کلا الکیه انگار.

     2. پیمان عزیزی می گوید

      بله trojan هم جز سرویس‌هایی هستش که میزنه متصل ولی ممکنه دیتایی رد و بدل نشه
      متاسفانه اپراتور با اپراتور، منطقه با منطقه و حتی ساعت به ساعت هم شیوه فیلترینگ متفاوت میشه و نمیشه یه راه حل جامع براش پیدا کرد

 5. آروین می گوید

  سلام و خسته نباشید
  من اکسپرس روی گوشی آیفون داشتم خیلی راحت وصل میشد امروز یک قندشکن دیگه نصب کردم وقتی با اون کانکت شدم هیچ سایتی رو باز نمیکرد مجبور شدم پاکش کنم حالا دوباره که میخوام با اکسپرس وصل بشم اصلا وصل نمیشه کلا دیگه با هیچ قندشکن دیگه ای کانکت نمیشه تنظیمات اینترنت رو هم ریست کردم فایده ای نداشت ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   زنده باشید
   نرم افزار رو پاک کنید و یکبار دیگه نصب کنید
   البته احتمال هم داره پروتکلی که استفاده میکنید توی اپراتور و منطقه شما مسدود شده باشه، از برنامه‌های دیگه که پروتکل متفاوت دارند استفاده کنید

 6. ناشناس می گوید

  سلام
  وقتتون بخیر
  من گوشی آیفون دارم vpn وصل میشه ولی هیچ کدوم از برنامه هارو باز نمیکنه
  میتونید کمک کنید

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   وقت شما هم بخیر
   میتونه چندتا دلیل داشته باشه که مهمترین اون‌ها:
   آیپی سرویسی که استفاده می‌کنید توسط اون برنامه مسدود شده باشه یا اون سرویس به دلایل مختلف کار نمیکنه چون بعضی موارد مثل v2ray در هر صورتی وصل میشند ولی وصل شدن به معنای تبادل دیتا نیست

 7. Samin می گوید

  سلام
  اکثر وی پی ان های اپ استور رو امتحان کردم ب زور ۲ ۳ تاش وصل میشه ولی وقتی وصل میشه اصلا هیچی نمیاره نه واتساپ نه اینستا هیچکدوم بیشتر از ۱ هفته هم هست اینجوریه واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   PROTON VPN رو تست کنید و پروتکل رو بگذارید روی Stealth

 8. Hani می گوید

  سلام من proton vpnرو نصب کردم ولی وقتی اصن بالا نمیاره واسم هیچ vpnوصل نمیشه تو گوشیم لطفا راهنماییم کنید مچکرم🙏🏻

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   توی تنظیمات این برنامه پروتکل رو روی Stealth بگذارید
   در کل وضعیت نرم افزار‌های VPN با توجه به شرایط فعلی مناسب نیست

 9. N می گوید

  سلام من به هیچ عنوان نمیتونم با وایفای گوشی ایفون ۱۲ به فیلتر شکن وصل بشم همین که فیلتر شکن رو روشن میکنم وایفای گوشیم قطع میشه . نت گوشیم هم که کلا ضعیفه

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   ببینید موقع وصل شدن VPN آیکون وای-فای از بالای صفحه میره. بعضی فیلترشکن‌ها ممکنه تا ۲ دقیقه هم وصل شدنشون طول بکشه

 10. بهادر می گوید

  من به محض اینکه فیلتر شکن رو کانکت می‌کنم آنتن وای فای م می پره وقتی قطع می‌کنم دو باره آنتن م وصل میشه
  به نظر تون مشکل چیه
  هیچ فیلتر شکنی هم وصل نمیشه
  ممنون

  1. پیمان عزیزی می گوید

   توی نسخه‌های اخیر iOS زمانی که VPN در حال اتصال باشه آیکون وای-فای میره. بعضی مواقع ممکنه تا ۲ دقیقه هم اتصال زمان ببره

 11. Sahra می گوید

  سلام من گوشیم ایفون vpnوصل میشه اما هیچ برنامه ای رو نمیاره بالا

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   از سرویس‌های دیگه استفاده کنید احتمال داره اون پروتکلی که استفاده می‌کنید توی اپراتور و محدوده شما مسدود شده باشه

 12. ماعده می گوید

  ببخشید من نتم کلا وصله فیلترشکن پولی هم خریدم تا دیروز کاملا اوکی بود ولی از دیشب هیچ فیلترشکنی وصل نمیشه برام چندتافیلترشکن پولی داشتم وصل نمیشن اصلا همشون باهم از کار افتادن کانکت میشه علامت وی پی ان میاد ولی چیزی باز نمیکنه هم با وای فای هم نت خط
  روی وای فای گاهی هم علامت تعجب زرد رنگ میاد و مینویسه no internet connection نمیدونم چرا راه حلش چیه؟گوشی من مشکلی داره که به فیلترشکن وصل نمیشه؟تمام راه ها رو هم تست کردم حتی ریست تنظیمات اینترنت گوشی و‌مودم

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   احتمالا به خاطر شلوغی‌های دوباره، پروتکل‌های فیلترشکن منطقه شما رو محدود کردن
   پروتکل‌های دیگه‌ای رو تست کنید

 13. صهبا می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من یه سوال ازتون داشتم. چند روزه که هیچکدوم از app هایی که فیلتر هستن، توی گوشیم refresh نمیشن با اینکه vpn هام وصل میشن. مشکل از کجاست؟

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   وقت شما هم بخیر
   برخی از فیلترشکن‌ها ظاهرا وصل میشند و اون آیکون VPN در استاتوس بار نمایش داده میشه اما دیتایی رد و بدل نمیشه
   از سرویس و سرورهای دیگه استفاده کنید

 14. آیلی می گوید

  سلام
  من ۴روزه فیلتر شکنام کانکت نمیشه نتمم ضعیف نیست سرعت همیشگیشه گوگل اینا باز میشه ولی تا ۴روز پیش که میتونستم تلگرام و اینستاگرام و واتساپ استفاده کنم الان کانکت نمیشه

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   احتمالا پروتکل فیلترشکنی که استفاده می‌کردید توی اون منطقه محدود شده
   حتی امکان فیلتر شدن سرورهای مورد استفاده شده شما هم وجود داره

 15. shaghayegh می گوید

  سلام.من انقدر فیلتر شکن مختلف نصب کردم هر کدوم ۱روز کار کرده و غیر فعال شده الان هرچی فیلترشکن نصب میکنم پیغام unblocking network میزنه و وصل نمیشه.مشکل از کجاست نکنه مشکل جدی باشه

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   ممکنه از خطایی که میفرمایید اسکرسن شات بدید؟

 16. Khezran می گوید

  سلام من تا چند روز قبل vpnام درست کار میداد الانم وصل میشه ولی کار نمده وتلگرامم مدام use proxy مخواد چ کار کنم متونین راهنمایم کنین ممنون

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   احتمالا پروتکل یا سروری که استفاده میکردید محدود شده
   از سرور و پروتکل‌های دیگه استفاده کنید

 17. mana می گوید

  سلام وعرض ادب٫بزرگوار من زمانی ک نت گوشیم و روشن میکنم vpnم اصلا کار نمیکنه اما زمانی ک ب وای فای ی گوشی دیگه وصل میشم vpn کاملا کارمیکنه٫ممکنه خیلی واضح عرض کنید من باید چ دستورعملی رو روی گوشیم اجرا کنم؟؟

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   محدودیت‌ها روی اینترنت سیم کارت بیشتر هستش
   اگر اینترنت سیم کارتتون ملی میشه که باید از یکی از فروشنده‌های داخلی VPN سازگار با نت ملی را تهیه کنید و اگر ملی نمیشه، پروتکل‌ها و برنامه‌های مختلف رو تست کنید

 18. مهربان می گوید

  سلام، از قسمت وی پی ان، اطلاعات وی پی را پاک کردم، دوباره که نصب میکنم، برنامه روی گوشی نصب میشه اما اطلاعات در قسمت تنظیمات وی پی ان نمیشینه و وی پی ان عملا کار نمیکنه

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   خطای خاصی میده؟
   از چه برنامه‌ای استفاده میکنید؟

 19. Aboly می گوید

  سلام خداقوت ببخشید من از وی دی ان Xاستفاده می کنم هی قطع مصل می شه

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   متاسفانه اصلا شرایط VPNـها خوب نیست
   باید سرویس‌ها و سرورهای مختلف رو تست کنید که البته اونا هم تضمینی به پایدار موندنشون نیست…

 20. Prvnh می گوید

  مال من که اصلا هر سایت و هر کاری کردم فیلترم وصل نشد
  حتی با اینجا

  1. پیمان عزیزی می گوید

   متاسفانه شرایط فیلترینگ در کشور این روزها اصلا خوب نیست
   هیچ راه، پروتکل یا سرویسی که صد در صد جواب بده وجود نداره
   با توضیحات بالا میتونید آشنا بشید با شرایط و با آزمون و خطا سرویس مناسب خدمات دهنده اینترنت و منطقه رو پیدا کنید

 21. محمد می گوید

  سلام
  برای من که خیلی جالبه ،اکثر فیلترشکن هایی که وصل میشن (البته به زور) ،اینستا رو باز میکنن و آپگربت و اجرا هم میشه ولی واتساپ اجرا نمیشه و کانکتینگ میده
  چرا اینجوریه؟ آیا باید چیزی رو توی گوشیم فعال کنم؟

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   از پروکسی واتساپ استفاده نکردید؟ اگه استفاده کردید غیرفعالش کنید
   ممکنه برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید آیپیشون از سمت واتساپ مسدود شده باشه

 22. مصطفی می گوید

  سلام من هر vpn که دانلود میکنم کار نمیکنه برام و vpn هایی که داشتم هم از کار افتادن

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   متاسفانه شرایط فیلترینگ کشور خیلی وخیمه و حتی باعث شده برخی سایت‌ها مثل سایت خودمون که مشکلی ندارند هم باز نشند!
   هیچ راه حل صد در صدی نیست
   اغلب رایگان‌ها از کار افتادند
   باید سرویس‌های مختلف رو تست کنید

 23. Yasaman می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من سرور v2ray خریدم قبلا برام کار میکرد
  ولی الان نه تنها اون و هیچ فیلترشکن دیگه ای چیزی برام بالا نمیاره ios
  یک بار ری استارت کردم درست شد ولی الان این روش هم کار نمیکنه
  اگه امکانش هست راهنماییم کنید ممنون

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   وقت بخیر
   با پشتیبانی جایی که خرید کردید تماس بگیرید، احتمال داره آدرس سرور رو تغییر داده باشند

 24. Amir’s می گوید

  سلام منم ایفون دارم یه مشکل بزرگ هست که من چند تا وی پی ان نصب کردم بعد پاک کردم الان حتی بدون فیلترشکنم میرم فقط اینستا منتها فقط میتونم پیام بدم هیچ عکسی باز نمیکنه بعد که وی. پی انم نصب میکنم نمیاره اصلا وصل میشه نمیاره

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   هیچ روش یا سرویسی صد در صدی نیست
   خودم از دو تا سرویس دهنده ایرانی و دو تا سرویس دهنده خارجی اکانت دارم، بعضی وقتا وصل میشند بعضی وقتا خیر.
   فقط با آژمون و خطا این روزها میشه به سرویس مناسب دسترسی پیدا کرد، چون ممکنه یه سرویس برای من کار کنه اما توی منطقه یا اپراتور شما محدود باشه

 25. شهرام می گوید

  سلام من وقتی با گوشی آیفون به vpn وصل میشوم کانکت میشه علامت وی پی ان میاد ولی کار نمیکنه روی وای فای هم علامت تعجب زرد رنگ میاد و مینویسه no internet connection نمیدونم راه حلش چیه؟ vpn را قطع میکنم و وای فای را خاموش روشن میکنم خوب میشود! تمام راه ها رو هم تست کردم حتی ریست تنظیمات اینترنت گوشی و‌ مودم را هم عوض کردم در صورتی که با گوشی ساسونگ این اتفاق پیش نمی آید.

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   بعضی سرویس‌ها بلافاصله وصل میشند اما دیتایی رد و بدل نمی‌کنند
   چند دقیقه منتظر باشید ببینید اتصال پایدار برقرار میشه یا خیر

 26. لیلی می گوید

  سلام وقتتون بخیر من گوشیم ایفون ۸هست فیلترشکنم باوای فای روشن میشه ولی بااینترنت گوشیم نه دلیلش چی هست

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   محدودیت‌ها روی اینترنت سیم کارت شدیدتر هستش

 27. نرگس می گوید

  سلام میشه یه وی پی ان خوب معرفی کنید برای ایفون

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   متاسفانه گزینه ایده آلی وجود نداره و ممکنه یه نرم افزار روی یه اپراتور و منطقه جواب بده و توی یه منطقه دیگه خیر
   نرم افزار Plato VPN رو تست کنید

 28. نادیا می گوید

  سلام
  من گوشیم ایفونه و با وایفای راحت وی پی انم وصل میشه ولی وقتی خودم نت میخرم و خطم همراه اوله اصلا وضل نمیشه و اگ یکیشم وصل شه اصلا اینستام بالا نمیاد و یوتیوبمم ک کلا وصل ممیشه هم بروز کردم حذف کردم، همه کار کردم و با اینکه فیلترشکن وصله نمیاد بالا موندم دیگه🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

  1. پیمان عزیزی می گوید

   سلام
   محدودیت‌ها روی اینترنت سیم کارت بیشتر از اینترنت ADSL هستش
   وی‌پی‌ان‌های دیگه رو تست کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.