چگونه تاریخچه جستجوی گوگل و سابقه فعالیت را از آیفون حذف کنیم؟

ما از خدمات گوگل، به ویژه موتور جستجوی قدرتمند آن، به صورت روزمره استفاده می‌کنیم. متاسفانه گوگل ید طولایی در جمع آوری اطلاعات کاربران دارد و قطعا بسیاری از این اقدام گوگل خرسند نیستند. خوشبختانه با گزینه‌ای که به تازگی گوگل اضافه کرده، می‌توانید به راحتی تاریخچه جستجوی خود را حذف کنید.

با این گزینه می‌توانید سابقه جستجو را در ۱۵ دقیقه گذشته حذف کنید یا گزینه‌ای را برای حذف سابقه جستجو و فعالیت‌های اکانت در ۳، ۱۸ یا ۳۶ ماه گذشته تنظیم کنید. قبلا راهی برای این کار وجود نداشت و باید به صورت دستی این کار را می‌کردید. راه دیگر شما این بود که به طور کلی داده‌های مرور گوگل خود را حذف می‌‍کردید که قطعا برای بسیاری گزینه خوبی نبود.

توجه داشته باشید که این گزینه سابقه جستجوی شما در یوتیوب یا سابقه مکانی شما را حذف نمی‌کند. با این کار فقط سابقه جستجو و فعالیت‌های وب شما در رابطه با گوگل حذف می‌گردد.

پاک کردن سابقه سرچ ۱۵ دقیقه اخیر گوگل از طریق آیفون

شما برای این کار باید از برنامه Google استفاده کنید که به صورت رایگان برای آیفون و آیپد در دسترس است.

۱- برنامه Google را در آیفون یا آیپد خود باز کنید.

۲- روی عکس پروفایل خود در گوشه‌ی سمت راست بالا بزنید.

۳- از منوی باز شده روی گزینه Delete last 15 mins تپ کنید.

۴- پیام نمایش داده شده را تایید کنید و بعد از آن سابقه جستجوی شما در ۱۵ دقیقه اخیر حذف می‌گردد.

حذف سابقه فعالیت گوگل

همچنین می‌توانید گوگل را تنظیم کنید که به صورت خودکار سابقه جستجو و فعالیت وب شما را به صورت دوره‌ای حذف نماید. شما می‌توانید این بازه زمانی را ۳ ماه، ۱۸ ماه یا ۳۶ ماه تعیین کنید.

حذف خودکار تاریخچه جستجوی گوگل و سابقه فعالیت

اگر گوگل شما انگلیسی است:

۱- از طریق این لینک وارد صفحه My Activity اکانت گوگل خود شوید. ممکن است برای احراز هویت مجبور شوید مجددا جیمیل و رمز عبورتان را وارد نمایید.

۲- در بخش Web & App Activity روی گزینه Auto-delete بزنید.

۳- در پنجره باز شده می‌توانید بازه زمانی مورد نظرتان را برای حذف خودکار تاریخچه جستجو و سابقه فعالیت تنظیم کنید. البته گوگل به شما اجازه تنظیم بازه سفارشی را نمی‌دهد و باید از بین گزینه‌های ۳ ماه، ۱۸ ماه و ۳۶ ماه، یکی را انتخاب کنید.

پاک کردن سوابق جستجو و فعالیت در گوگل

۴- سپس گزینه Next و Confirm for Google را انتخاب کنید. بعد از این کار سابقه شما که قدیمی‌تر از زمان انتخابی است، بلافاصله حذف می‌گردد.

همچنین بخوانید:

اگر گوگل شما فارسی است:

۱- از طریق این لینک وارد صفحه فعالیت من اکانت گوگل خود شوید. ممکن است برای احراز هویت مجبور شوید مجددا جیمیل و رمز عبورتان را وارد نمایید.

۲- در بخش فعالیت وب و برنامه، روی گزینه حذف خودکار بزنید.

۳- در پنجره باز شده می‌توانید بازه زمانی مورد نظرتان را برای حذف خودکار تاریخچه جستجو و سابقه فعالیت تنظیم کنید. البته گوگل به شما اجازه تنظیم بازه سفارشی را نمی‌دهد و باید از بین گزینه‌های ۳ ماه، ۱۸ ماه و ۳۶ ماه، یکی را انتخاب کنید.

۴- سپس گزینه بعدی و تایید را انتخاب کنید. بعد از این کار سابقه شما که قدیمی‌تر از زمان انتخابی است، بلافاصله حذف می‌گردد.

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.