آیفون و اپل واچ آینده اپل احتمالا بتوانند خود را تمیز کنند!

با وجود بیماری همه گیر کرونا، تمیز نگه داشتن تلفن هوشمند و ساعت هوشمند بسیار مهم است. با این حال با وجود تمیز و ضد عفونی کردن شما، قسمت‌هایی از دستگاه دور از دسترس هستند. اپل در تلاش است که با استفاده از سنسورهای کوچک، امکان تمیز کردن قطعات داخلی آیفون، اپل واچ و سایر دستگاه‌های تولیدی خود را بدون دخالت کاربر فراهم سازد.

با گذشت زمان، اجزای داخلی و حسگرها کثیف می‌شوند و این مسئله می‌تواند روی عملکرد آن‌ها تاثیر بگذارد. برای تمیز کردن آن‌ها اپل ایده‌ای را با استفاده از نور و گرما ارائه کرده است. طبق دو حق اختراع جدید اپل که در USPTO (اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا) ثبت شده، قطعات و سطح داخلی محصولات با استفاده از برخی از سنسورها می‌توانند خود را تمیز کنند.

یکی از این حق اختراع‌ها قرار دادن یک منطقه کوچک متشکل از اُزون برای کاهش و حتی حذف ترکیبات آلی ناخواسته در داخل دستگاه است. حق اختراع دیگر همین روند را دارد و با استفاده از نور ماوراء بنفش این کار را انجام می‌دهد. در شرح هر دو حق اختراع ذکر شده که سنسورهای اکسیژن خون، فشار خون، و مانیتور ضربان قلب از جمله موارد بی‌شماری هستند که می‌توان از این سیستم برای آن‌ها استفاده کرد.

دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلفن‌های هوشمند و ساعت‌های هوشمند می‌توانند به سنسورهای مختلفی مانند گرما، فشار، گاز و … مجهز شوند. با این حال این سنسورها مستعد ماده‌های آلی مانند موی بدن، خاک، چربی و … هستند. پرتوهای نوری ماورای بنفش می‌توانند یک فرآیند اکسیداسیون عکس را برای از بین بردن چنین مواردی صورت دهد.

اپل در گذشته سیستمی را برای حذف آب از داخل اپل واچ با استفاده از بلندگو و فرکانس‌های ویژه اجرا کرده است. با شرایط فعلی و به طور کلی اثر سوئی که مواد آلی می‌تواند روی عملکرد دستگاه بگذارد، ممکن است اپل از مکانیزم‌هایی برای حذف کثیفی‌ها در آیفون، اپل واچ و سایر محصولات آتی خود استفاده کند.

همچنین بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.