یافته شده در کدهای iOS 16 ؛ صفحه نمایش همیشه روشن برای آیفون

در رویداد WWDC 2022 اپل از iOS 16 با مجموعه ویژگی‌های جدید از جمله لاک اسکرین کاملا بازطراحی شده رونمایی کرد. حالا با بررسی این سیستم عامل مشخص شده که قسمت‌هایی از کد iOS 16 به ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن یا همان AOD اشاره دارد که احتمالا با معرفی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس در دسترس باشد.

طبق گزارش ۹to5Mac، سیستم عامل iOS 16 پر از کدهایی است که به ویژگی معرفی نشده صفحه نمایش همیشه روشن آیفون اشاره دارد.

اولین نسخه آزمایشی iOS 16 دارای سه فریمورک جدید مرتبط با مدیریت نور پس زمینه آیفون است. هر کدام از این فریمورک‌ها به ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن آیفون اشاره دارند. شاید گمان شود به خاطر ویژگی AOD اپل واچ این کدها پیدا شده اما گزارش این مسئله را تکذیب می‌کند. هر سه فریمورک از اجزای مختلف iOS از جمله لاک اسکرین استفاده می‌کنند و نظریه حضور AOD در آیفون را تایید می‌نماید.

چندین اشاره به AOD در Springboard مشاهده شده که لاک اسکرین آیفون را مدیریت می‌کند. اپل واچ از Springboard برای مدیریت لاک اسکرین استفاده نمی‌کند بنابراین کدهای پیدا شده ارتباطی به اپل واچ ندارد و فقط برای آیفون است. همچنین بخوانید: پرینت سه بعدی از آیفون ۱۴ پرو مکس .

در نهایت این گزارش می‌گوید که مهندسان اپل می‌توانند ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن را به دلخواه، حتی در آیفون‌هایی که از آن پشتیبانی نمی‌کنند، فعال نمایند. یعنی امکان بررسی این ویژگی در آیفون‌هایی مانند آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس، قبل از رونمایی رسمی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس وجود دارد. این اتفاق می‌تواند دو دلیل داشته باشد؛ اول اینکه فعلا همه بخش‌های اپل به سری آیفون ۱۴ دسترسی ندارند و دوم هم شاید این ویژگی حداقل در سری آیفون ۱۳ پرو نیز حضور داشته باشد.

البته احتمال اینکه این قابلیت در سری آیفون ۱۳ پرو حضور یابد ضعیف است چون آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس می‌توانند نرخ به روزرسانی صفحه را تا ۱ هرتز کاهش دهند اما برای نسل قبلی تا نهایتا ۱۰ هرتز کاهش می‌یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.