اولین نسخه آزمایشی iOS 16 و iPadOS 16

بعد از اتمام افتتاحیه WWDC 2022، مطابق همیشه اپل اولین نسخه آزمایشی سیستم عامل‌های جدید خود را منتشر کرد. اکنون اولین نسخه آزمایشی iOS 16 و iPadOS 16 برای توسعه دهندگان در دسترس است. نسخه آزمایشی توسعه دهندگان صرفا برای بررسی مشکلات احتمالی و هماهنگ کردن اپلیکیشن‌ها توسط توسعه دهندگان با نسخه جدید است و نصب آن به کاربران عادی توصیه نمی‌شود.

اپل اولین نسخه آزمایشی iOS 16 و iPadOS 16 را برای تست کننده‌های عمومی منتشر نکرده و این اتفاق چند هفته دیگر رخ می‌دهد. iOS 16 یک به روزرسانی نسبتا بزرگ است که روی حریم خصوصی و بهبود عملکرد سراسری تمرکز دارد. اپل امسال به iPadOS 16 نیز توجه بسیاری کرده است.

iOS 16 تنها با آیفون ۸ و مدل‌های جدیدتر سازگار است. اپل با نسخه جدید پشتیبانی از آیفون‌های نسبتا زیادی مانند آیفون ۶s، آیفون ۶s پلاس، آیفون ۷، آیفون ۷ پلاس و اولین نسل آیفون SE را متوقف کرد. البته اپل اولین نسخه آزمایشی macOS Ventura 13، watchOS 9 و tvO 16 را نیز برای توسعه دهندگان عرضه کرده است.

به گفته اپل، نسخه آزمایشی عمومی اوایل تابستان امسال در دسترس خواهد بود و نسخه پایدار آن نیز در اواخر شهریور ماه به دست کاربران می‌رسد. با این حال اگر علاقه دارید همین حالا iOS 16 را امتحان کنید، می‌توانید از آموزش ما برای نصب رایگان iOS 16 استفاده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.