قابلیت های جدید macOS 10.15

کمتر از یک ماه دیگر به WWDC مانده است و بلومبرگ در گزارشی به تغییرات سیستم عامل‌های بعدی اپل پرداخته است. نسخه‌هایی که در این کنفرانس رونمایی می‌شوند تغییرات زیادی را خواهند داشت و یک به روزرسانی جزئی نخواهند بود. ما قبلا به iOS 13 و watchOS 6 پرداخته‌ایم و در این مطلب شما اطلاعات درز شده نسخه بعدی macOS یعنی macOS 10.15 را می‌خوانید.

برنامه‌های آیپد اپل روی مک

به نظر می‌رسد سال‌های لعنت فرستادن به آیتونز در توییتر رو به پایان است. اپل قصد دارد که یک برنامه موزیک مستقل برای macOS 10.15 ارائه کند. این گزارش جزئیات دقیقی را به ما نمی‌دهد که اپل قصد دارد این برنامه را از آیپد پورت کنید یا یک به کلی از ابتدا نوشته شده است.

با تشکر از تکنولوژی مارزیپان که در آینده قرار است نقش بزرگی را در توسعه نرم افزاری اپل داشته باشد، اپل توانسته که بسیاری از برنامه‌های آیپد را به مک بیاورد. در سال گذشته برنامه‌هایی همانند Voice Memos و Apple News این سرنوشت را داشتند.

این بار اپل قصد اضافه کردن برنامه پادکست و برنامه ادغام شده Find my iPhone و Find my Friends از آیپد به مک را دارد.

همه برنامه‌های آیپد روی مک

اما به نظر می‌رسد اپل قصد دارد پا را فراتر بگذارد و توسعه دهندگان می‌توانند برنامه‌های آیپد را روی مک اجرا کنند. یعنی برنامه‌های حرفه‌ای که برای آیپد نوشته شده‌اند به خوبی بر روی مک نیز اجرا می‌شود و توسعه دهنده نیازی به کد نویسی دوباره ندارد.

این قدم اول یک استراتژی بزرگتر است، اپل قصد ادغام توسعه نرم افزاری مک، آیپد و آیفون را دارد. به گزارش بلومبرگ اپل سر انجام هر سه اپ استور را یکی می‌کند. هر برنامه تنها یک فایل نصبی دارد که بر روی دستگاه‌های iOS و macOS نصب می‌شود.

این یک هدف بزرگ است، و اپل ممکن است در چیزی که مایکروسافت شکست خورد، موفق شود. طبق این گزارش برنامه‌های آیفون در سال آینده میلادی روی مک اجرا می‌شوند و سال بعد از آن تمامی فایل‌های نصبی به یک فایل ادغام می‌شوند.

اسکرین تایم

اسکرین تایم که با iOS 12 به آیفون و آیپد راه یافت به macOS 10.15 نیز اضافه خواهد شد. این قابلیت کاربران را قادر می‌سازد که زمان صرف شده برای هر برنامه را مشاهده کنند، و ابزارهایی ارائه می‌دهد که می‌توان زمان استفاده را محدود کرد.

سایر تغییرات:

  • افکت‌ و استیکرها برای برنامه مسیج
  • برنامه میانبرهای سیری
  • برنامه یادآور جدید
  • به روزرسانی برنامه Books

اپل معمولا در WWDC به نرم افزار می‌پردازد اما گاها از محصولات سخت افزاری نیز رونمایی می‌کند. طبق این گزارش اپل در این کنفرانس از مک پرو جدید رونمایی می‌کند. این دستگاه از صفحه نمایش خارجی تا کیفیت ۸K پشتیبانی می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.