تولید تراشه آیفون ۱۱، A13 بایونیک آغاز شد

انتظار می‌رود که اپل در اواخر سال جاری سه مدل جدید آیفون را معرفی کند. دو مورد از آن‌ها جایگزین آیفون XS و آیفون XS مکس می‌شوند. مدل سوم نیز ادامه دهنده راه موفقیت آمیز آیفون XR خواهد بود. این سه آیفون از تراشه جدید A13 بهره می‌برند.

طبق گزارش جدید بلومبرگ، شریک تولید اپل یعنی TSMC، تولید اولیه تراشه جدید موسوم به A13 را آغاز کرده است. اپل در اواخر آوریل تولید آزمایشی را آغاز کرد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود تولید انبوه تا اواخر سال جاری میلادی به حقیقت می‌پیوندد، البته تا زمانی که آیفون جدید عرضه نشود ما با تراشه روبرو نخواهیم شد.

طبق گزارش، تراشه A13 اپل با فناوری ساخت ۷ نانومتری+ تولید می‌شود. البته این گزارش به اطلاعات دیگری نیز پرداخته است که در ادامه مرورگر می‌کنیم.

بلومبرگ مدعی شده سه آیفون جدید از نظر طراحی مشابه نسل فعلی می‌باشند. به جز دوربین آن‌ها که هر کدام یک لنز بیشتر می‌شود. این بدان معناست که جانشینان آیفون XS و آیفون XS مکس با دوربین سه گانه معرفی می‌شوند و نسل جدید آیفون XR نیز دوربین دوگانه خواهد داشت. انتظار می‌رود که دوربین‌ها در قاب مربعی شکل جای داده شوند.

لنز سوم در آیفون ۱۱ یک لنز سوپرواید است. این لنز می‌تواند طیف زوم را گسترده‌تر کند. کاربران آیفون XR جدید نیز دوربین با زوم بهتری خواهند داشت اما هیچ اشاره‌ای به لنز سوپرواید برای این دستگاه نشده است.

هر سه مدل آیفون قابلیت شارژ بی‌سیم معکوس دارند. اگر اپل طبق روال هر سال پیش برود در شهریور ماه از سه آیفون جدید رونمایی می‌شود.

منبع Bloomberg
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.