iOS 13 ؛ حالت تیره، بهبود برنامه سلامتی، حالت خواب و … [گزارش]

طبق گزارش بلومبرگ، اپل در ماه ژوئن و کنفرانس توسعه دهندگان iOS 13 را با نام رمزی Yukon معرفی می‌کند. در iOS 13 بسیاری از برنامه‌های اصلی سیستم عامل همانند نقشه، یادآوری و مسیج تغییرات عمده می‌کنند. با ما همراه باشید تا گزارش بلومبرگ را در این باره مرور کنیم.

انیمیشن‌های جدید و رابط کاربری

Yukon یا همان iOS 13 چندین ویژگی و برخی تنظیمات رابط کاربری جدید دارد که در ابتدا قرار بود با iOS 12 در سال گذشته منتشر شود. این شامل انیمیشن‌های جدید در هنگام باز و بسته کردن برنامه‌ها و اپ سوییچر است. بخش ویجت‌ها نیز بازطراحی می‌شود تا ظاهر آراسته‎تری داشته باشد. اپل همچنین طبق معمول بر روی بهبود عملکرد و ثبات کار می‌کند.

حالت تاریک

همانطور که قبلا در خبرها داشتیم iOS 13 یک حالت تیره خواهد داشت.

برنامه سلامتی

برنامه سلامتی در iOS 13 یک داشبور جدید دارد که فعالیت روزانه را هایلایت می‌کند. همچنین یک بخش سلامت شنوایی نیز اضافه شده که نشان می‌دهد وضعیت صدای محیط خارجی اطراف کاربر به چه شکل است و تا چه حد صدای موزیک را بلند می‌کند.

برنامه مسیج

برنامه مسیج همانند سرویس‌های پیام رسان محبوب امکان تنظیم عکس پروفایل و نام را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران می‌توانند تنظیم کنند چه کسانی اسم و عکس آن‌ها را مشاهده کنند. همچنین منوی جدیدی در صفحه گفتگو وجود دارد که کاربران می‌توانند نسخه استیکر انیموجی/مموجی‌ها را ارسال کنند.

برنامه یادآوری

برنامه Reminders یا همان یادآوری در iOS 13 تغییرات عمده‌ای را تجربه خواهد کرد تا بتواند با برنامه‌های شخص ثالث مشابه رقابت کند. این برنامه یک رابط کاربری جدید دارد که کارها را در چهار بخش تقسیم می‌کند: مواردی که امروز باید انجام شود، تمامی کارها، کارهای برنامه ریزی شده و کارهای نشان گذاری شده.

برنامه کتاب خوان

برنامه Apple Books با طراحی جدید کاربران را به خواندن بیشتر تشویق می‌کند، سیستم پاداش و ردیابی بیشرفته‌تر بخشی از این تغییرات هستند.

اسکرین تایم

Screen Time در iOS 13 به والدین اجازه می‌دهد که تماس با مخاطبین فرزندانشان را کنترل کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای زمان تماس برای افراد خاصی محدودیت بگذارند.

نقشه

برنامه Maps بازطراحی می‌شود و قابلیت تعریف میانبر برای مکان‌هایی که بیشتر کاربرد دارد اضافه می‌گردد.

خانه

برنامه Home در iOS 13 با دوربین‌های امنیتی ارتباط برقرار می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا فیلم‌های ضبط شده در گذشته را مشاهده کنند.

برگه به اشتراک گذاری سازمان یافته

صفحه به اشتراک گذاری یک رابط کاربری پیشرفته‌تر برای تصاویر و لینک‌ها خواهد داشت. همچنین مخاطبین وابسته به میزان تماستان با آن‌ها برای به اشتراک گذاری محتوا پیشنهاد می‌شوند.

حالت خواب

حالت خواب به طور مستقیم با قابلیت زمان خواب در برنامه ساعت در ارتباط است. با این قابلیت حالت مزاحم نشوید روشن، حالت تاریک فعال و تمامی نوتیفیکیشن‌ها بی‌صدا می‌شوند.

مدیریت دانلود

سافاری به دانلود منیجر داخلی مجهز می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد تا فایل‌های دانلودی خود را در مرورگر مدیریت کنند.

رابط کاربری به روز شده در مولتی تسکینگ آیپد

رابط کاربری مولتی تسکینگ در آیپد تغییر می‌کند تا تغییر برنامه‌ها آسان‌تر باشد. کاربران همچنین می‌توانند چندین پنجره از یک برنامه را باز کنند.

iOS 13

کیبوردی همانند SwiftKey

اپل نسخه‌ای از کیبورد iOS را تست می‌کند که کاربران می‌توانند با کشیدن انگشت روی صفحه نمایش تایپ کنند. این شبیه به کیبورد گوگل، Gboard، و کیبورد اندروید، SwiftKey است. به هر حال ممکن است اپل این کیبورد را به عنوان بخشی از iOS 13 منتشر نکند و عرضه آن به بعد موکول شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.