خرید آیفون ۱۲ مینی در سال ۱۴۰۰ منطقی است؟

بسیاری از کاربران آرزو می‌کردند که اپل یک آیفون کوچک با سخت افزار قدرتمند ارائه دهد. آیفون SE جدید در سال ۲۰۲۰ رونمایی شد اما این دستگاه یک آیفون ۸ به روز شده بود و پرچمدار مورد نظر برخی از کاربران، با آن تفاوت داشت. اپل سرانجام سال گذشته آیفون ۱۲ مینی را عرضه کرد که کوچکترین گوشی هوشمند ۵G در بازار است. آیا خرید آیفون ۱۲ مینی که سال گذشته عرضه شد در سال ۱۴۰۰ منطقی است؟ بیاید با هم به این سوال پاسخ دهیم.

آیفون ۱۲ مینی روی کاغذ برای کسانی که از گوشی‌های هوشمند بزرگ متنفر هستند، یک گزینه ایده آل است. این دستگاه دارای صفحه نمایش ۵.۴ اینچی سوپر رتینا XDR، بلندگوهای استریو، مقاومت در برابر آب و گرد و غبار، دوربین دوگانه عالی و تراشه قدرتمند A14 بایونیک است. علاوه بر این، در این آیفون فناوری ۵G نیز حضور دارد که انشالله در ۲۰۰ تا ۳۰۰ سال آینده پشتیبانی کامل آن در ایران صورت می‌گیرد.

ما قبلا نقد و بررسی کامل آیفون ۱۲ مینی را انجام داده‌ایم اما در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به عنوان یک خریدار در سال ۱۴۰۰ به این دستگاه داشته باشیم. اگر قصد خرید آیفون ۱۲ مینی را دارید در ادامه با ما همراه باشید که احتمالا شما را از خرید آن منصرف کنیم!

آیا خرید آیفون ۱۲ مینی در سال ۱۴۰۰ منطقی است؟

عمر باتری کم

با وجود اینکه اپل از نظر مهندسی در سطح بالایی قرار دارد، اما نمی‌تواند قوانین فیزیک را بشکند. تلفن هوشمند کوچک، به معنای عمر باتری متوسط تا کم است. عمر باتری پاشنه آشیل آیفون ۱۲ مینی می‌باشد. حتی با استفاده متوسط هم، دارندگان آیفون ۱۲ مینی یک روز کامل از شارژ دور نخواهند بود. اگر از ۵G استفاده کنید و کارهای سنگین با گوشی انجام دهید، شرایط بدتر هم می‌گردد.

حتی اگر عاشق گوشی‌های هوشمند جمع و جور هم هستید، شاید این عمر باتری اندک شما را از خرید منصرف کند. با وجود هیاهوی زیاد پیرامون عرضه یک آیفون کوچک، آیفون ۱۲ مینی نتوانسته مشتریان را جذب کند و فروش آن نیز بسیار کم بوده است. در واقع گزارشات فعلی حاکی از آن می‌باشد که اپل به دلیل تقاضای ضعیف، تولید این دستگاه را متوقف کرده است.

اگر در حال حاضر آیفون ۱۲ مینی دارید و به دنبال بهبود عمر باتری آن هستید، پیشنهاد می‌کنم به این لینک مراجعه نمایید.

صفحه نمایش کوچک!

نقطه قوت فروش آیفون ۱۲ مینی، صفحه نمایش آن است اما زمانی که مدتی از آن استفاده کنید، نظرتان عوض خواهد شد چون در استفاده روزانه با آن چندان راحت نخواهید بود.

از نظر من آیفون ۱۲ با صفحه نمایش ۶.۱ اینچ گزینه بسیار بهتری است، چون صفحه نمایش بزرگتر و عمر باتری بهتری دارد و استفاده از آن با یک دست هم سخت نیست.

آیفون ۱۳ مینی عمر باتری بهتری از آیفون ۱۲ مینی خواهد داشت؟

اکنون اخبار و شایعات بسیاری در مورد بهبود عمر باتری نسل بعدی آیفون منتشر شده است. گفته می‌شود اپل در سری بعدی آیفون از باتری بزرگتر و مودم سریعتری استفاده خواهد کرد. در کنار این موارد، بهبود کارایی تراشه A15 بایونیک نیز رخ می‌دهد و آیفون ۱۳ مینی طبیعتا عمر باتری بالاتری از آیفون ۱۲ مینی خواهد داشت.

اما این بهبود برای نسخه مینی حدود ۱ تا ۲ ساعت خواهد بود. شاید افزایش ظرفیت باتری در آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو قابل توجه باشد اما آیفون ۱۳ مینی برای دوام یک روزه به پیشرفت بیشتری نیاز دارد.

آیفون ۱۲ مینی برای افرادی که چندان در طی روز با گوشی هوشمندشان کار نمی‌کنند مناسب است، در غیر این صورت از آن چندان خوشتان نمی‌آید!

همانطور که در بالا نیز گفتیم، آیفون ۱۲ انتخاب به مراتب بهتری از آیفون ۱۲ مینی است. آیفون ۱۲ مینی یک مثال عالی برای ایده‌های خوب روی کاغذ است اما در استفاده روزانه عملکرد مناسبی ندارد؛ پس اگر قصد خرید دارید، آن را پیشنهاد نمی‌کنیم!

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.