بلاک کردن آدرس ایمیل در مک

0 486

برای بلاک کردن آدرس ایمیل در مک راه نسبتا آسانی را در پیش ندارید اما یک راه سریع وجود دارد که ما می‌خواهیم آن را آموزش بدهیم. شما با تعریف قانون در ایمیل مک می‌توانید از یک یا چند آدرس ایمیل خاص پیامی دریافت نکنید.

بلاک کردن آدرس ایمیل در مک

در واقع برای بلاک کردن آدرس ایمیل در مک باید یک قانون تعریف کنید که ایمیل‌های دریافتی از یک یا چند آدرس مورد نظر حذف شوند. این به طور خودکار ایمیل‌ها را قبل از اینکه در صندوق ورودی مشاهده کنید، حذف می‌کند.

۱- از نوار منو روی Mail > Preferences کلیک کنید.

۲- تب Rules را انتخاب و روی Add Rule بزنید.

۳- برای قانون خود در فیلد Description یک نام بگذارید.

۴- جلوی واژه If گزینه any را انتخاب کنید، با انتخاب این گزینه در صورتی که هر کدام از شرایط تعریف شده در ادامه رخ دهند، قانون تعریف شده اعمال می‌گردد. اگر بر روی all باشد باید تمامی شرایط رخ دهند تا قانون اعمال شود.

۵- در قسمت بعدی اولین گزینه را همانند تصویر روی From و دومین گزینه را روی contains بگذارید. در فیلد سوم نیز آدرس ایمیلی که می‌خواهید بلاک کنید را وارد نمایید.

اگر قبلا با ایمیل مورد نظر مکاتبه داشته‌اید دستگاه با وارد کردن قسمتی از آن، پیشنهادش می‌دهد.

اگر قصد اضافه کردن چند ایمیل را دارید، بر روی گزینه + بزنید و همانند مورد اول شرایط را تعریف کنید. فقط برای وارد کردن چند ایمیل مرحله ۴ را حتما رعایت فرمایید.

بلاک کردن ایمیل در مک

۶- در پنل بعدی همانند عکس Delete Message را انتخاب نمایید.

۷- روی گزینه OK بزنید.

بلاک کردن ایمیل

۸- سپس از شما سوال می‌شود که می‌خواهید قانون تعریف شده به ایمیل‌های موجود در صندوق ورودی نیز اعمال شوند یا فقط برای ایمیل‌های جدید باشد. اگر Apply را بزنید روی ایمیل‌های موجود نیز اعمال می‌شود، که بر اساس نیاز خود می‌توانید آن را انتخاب کنید و یا گزینه Don’t Apply را برای اعمال شدن فقط روی ایمیل‌های جدید انتخاب کنید.

اگر گزینه Don’t Apply را انتخاب کردید هنوز هم می‌توانید قانونتان را روی صندوق ورودی اعمال کنید. ایمیل‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید و از منوی کلیک راست Apply Rules را انتخاب نمایید.

بلاک کردن ایمیل

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.