اپل واچ سری ۷ سنسور اندازه گیری فشار خون ندارد

شایعات برای اپل واچ سری ۷ به اوج خود رسیده است. چندین ماه پیش زمزمه‌های حضور سنسور اندازه گیری فشار خون مطرح شد اما چندی بعد شایعات جدیدتر آن را رد کردند. اخیرا نیز یک گزارش مبنی استفاده از سنسور اندازه گیری فشار خون منتشر شد و گفته شد یکی از مشکلاتی که بر سر راه تولید عمده اپل واچ سری ۷ است، همین سنسور می‌باشد.

اما مارک گورمن از بلومبرگ گفته که «هیچ شانسی» برای اپل واچ سری ۷ با سنسور فشار خون وجود ندارد ولی وجود مشکلات در خط تولید را تایید کرد.

اپل در تلاش است که سیستم نظارت بر فشار خون و قند خون را به اپل واچ بیاورد. این کمپانی با شرکت انگلیسی Rockley Photonics همکاری کرده که حسگرهایی با قابلیت خواندن سیگنال‌های متعدد از خون را توسعه داده است. با استفاده از این سیگنال‌ها، سنسور می‌تواند فشار خون و میزان گلوکز خون کاربر را تعیین کند. فناوری Rockley Photonics هنوز در هیچ دستگاه مصرفی استفاده نشده اما مدیر عامل این شرکت، اندرو ریکمن، انتظار دارد که شرایط تا سال آینده تغییر کند.

اگر تلاش‌های اپل به نتیجه برسد، در سال‌های پیش رو شاهد یک اپل واچ با امکان اندازه گیری فشار و قند خون خواهیم بود.

امسال انتظار می‌رود که اپل واچ سری ۷ با طراحی شبیه به آیفون ۱۲ و اندازه بزرگتر ۴۱ و ۴۵ میلی متری عرضه شود. بعید است که در سال جاری اپل سنسورهای سلامتی جدیدی را به اپل واچ اضافه کند، چون تمرکز روی طراحی است. watchOS 8 نیز دارای ویژگی‌های جدید مختلفی است که به زودی می‌توانید نسخه نهایی آن را روی ساعت هوشمند خود داشته باشید.

به احتمال بسیار زیاد اپل واچ سری ۷ در کنار سری آیفون ۱۳ در ۲۳ شهریور ماه رونمایی شود و به دلیل مشکلات موجود در مونتاز دستگاه، ممکن است کمی دیرتر از زمان معمول به فروشگاه‌ها برسد.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.