ساین iOS 14.5.1 متوقف شد ؛ iOS 14.6 تنها نسخه در دسترس

اپل هفته گذشته iOS 14.6 را برای عموم عرضه کرد و حالا ساین iOS 14.5.1 را متوقف نموده است. این بدان معناست که دیگر نمی‌توانید آیفون خود را به iOS 14.5.1 ریستور، دانگرید و آپدیت کنید.

اپل معمولا چند هفته بعد از عرضه نسخه جدید، ساین نسخه قبلی را می‎‌بست. اما ظاهرا تغییر رویه داده است چون در نسخه‌های اخیر ساین نسخه قبلی فقط یک هفته باز می‌ماند.

iOS 14.5.1 یک به روزرسانی جزئی بود که مهمترین تغییر آن را می‌توان رفع اکسپلویت مربوط به Webkit دانست. هر چند این آپدیت مشکلاتی را هم به همراه داشت و برخی از کاربران از خالی شدن بیش از حد باتری شکایت داشتند. البته این مسئله در iOS 14.6 هم تکرار شده است.

در iOS 14.6 چندین ویژگی جدید اضافه شده است، از جمله اپل کارت خانواده، اپل موزیک Lossless، بهبود ایرتگ و … .

اغلب کاربران دوست دار جیلبریک به دنبال دانگرید هستند. در حال حاضر هیچ ابزار جیلبریکی برای iOS 14.3 به بالا وجود ندارند. جیلبریک‌های Unc0ver و Taurine فقط از iOS 14 تا iOS 14.3 پشتیبانی می‌کنند. جیلبریک Checkra1n نیز که برای iOS 14.5 آپدیت شده، فقط از آیفون‌های نسبتا قدیمی پشتیبانی می‌کند.

با توجه به اینکه حدود یک هفته به WWDC زمان باقی مانده، رویدادی که اپل از iOS 15 رونمایی می‌کند، بعید است که شاهد جیلبریک جدیدی برای iOS 14.4 – iOs 14.6 باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.