آپدیت جیلبریک Checkra1n با پشتیبانی از iOS 14.5 و رفع باگ‌ها

تیم توسعه دهنده جیلبریک Checkra1n ، نسخه ۰.۱۲.۳ آن را منتشر کرده که در آن پشتیبانی از iOS 14.5 برای آیفون و آیپدهای سازگار اضافه گردیده است.

در نسخه جدید جیلبریک Checkra1n تعدادی از باگ‌ها نیز رفع شده که به یک تجربه باثبات‌تر منجر می‌گردد. در حالی که پشتیبانی از مک‌های M1 به این ابزار اضافه شده اما هنوز هم ما شاهد نسخه ویندوز آن نیستیم. در زمان عرضه اولین جیلبریک Checkra1n، تیم توسعه دهنده آن، وعده نسخه ویندوز را داد اما با گذشت زمان نسبتا زیادی، خبری از Checkra1n برای ویندوز نیست.

البته به گفته تیم توسعه دهنده، پشتیبانی از مک‌های M1 هنوز در مرحله‌‌های اولیه قرار دارد و ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

برخلاف جیلبریک Unc0ver و Taurine، جیلبریک Checkra1n روی آیفون و آیپدهای قدیمی کار می‌کند. این آیفون‌ها شامل آیفون ۶s تا آیفون X هستند. البته برای جیلبریک دستگاه‌های A11 مانند آیفون X، باید ابتدا رمز عبور خود را غیرفعال کنید تا امکان جیلبریک و استفاده از آن را داشته باشید. نکته مثبت ماجرا اینجاست که اکسپلویت یافته شده در این دستگاه‌ها به طور نرم افزاری قابل رفع نیست و این یعنی اپل با به روزرسانی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

اگر قصد جیلبریک آیفون خود در iOS 14.5 و قبل‌تر را با ابزار Checkra1n دارید، می‌توانید از آموزش قدم به قدم ما استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.