Power Reserve چیست؟ چگونه کار می‌کند؟ و چه کاربردی دارد؟

با قابلیت Power Reserve زمانی که باتری کم است یا دستگاه کاملا خاموش شده، ویژگی‌های خاصی قابل استفاده هستند. این قابلیت امکان فعالیت دستگاه با انرژی بسیار کم را فراهم می‌کند تا باتری به طور کامل خالی شود. البته موارد انگشت شماری را پوشش می‌دهد، مانند زمانی که به اپل پی نیاز دارید که لزومی به فعال بودن سیستم عامل ندارد. در این مطلب ما می‌خواهیم قابلیت Power Reserve را به طور کامل بررسی کنیم و ببینیم کدام دستگاه‌ها از آن پشتیبانی می‌نمایند و چه کاری می‌توانیم با آن انجام دهیم.

همچنین بخوانید:

Power Reserve چیست؟

Power Reserve در ابتدا برای اپل واچ توسعه داده شد و بعدا پا به آیفون گذاشت. Power Reserve عملکردهای خاصی را زمانی که باتری خیلی کم است، در دسترس نگه می‌دارد و در بسیاری از موقعیت‌ها مفید خواهد بود.

قابلیت Power Reserve در آیفون چگونه کار می‌کند؟

اگر آیفون شما از iOS 14 و جدیدتر استفاده می‌کند، می‌توانید به Power Reserve دسترسی داشته باشید. با Power Reserve به برخی از قابلیت‌های آیفون در صورتی که باتری کافی برای اجرای سیستم عامل وجود نداشته باشد، دسترسی خواهید داشت.

به لطف تراشه طراحی شده توسط اپل، تگ‌های NFC، کارت‌های حمل و نقل، مدارک شناسایی و کلیدهای دیجیتال برای استفاده در حالت Power Reserve یا همان ذخیره نیرو، در صورتی که دستگاه خاموش شده باشد، تا ۵ ساعت در دسترس هستند.

ذخیره نیرو در اپل واچ چگونه کار می‌کند؟

فعال شدن Power Reserve در اپل واچ، ساعت هوشمند شما را به یک ساعت معمولی تبدیل می‌کند و خبری از دسترسی به اپلیکیشن‌ها، نوتیفیکیشن و یا ردیابی فعالیت و موارد مشابه نیست. زمانی که اپل واچ باتری خیلی کمی دارد، به صورت خودکار وارد حالت ذخیره نیرو می‌شود.

اپل واچ دارای عمر باتری ۱۸ ساعته با یکبار شارژ است که البته این عدد نسبت به استفاده کمی بالا و پایین می‌شود. با این حال فعال بودن حالت Power Reserve، عمر باتری اپل واچ را به ۷۲ ساعت می‌رساند. البته به طور کلی منطقی نیست که اپل واچ را مداوم در حالت ذخیره نیرو بگذاریم با این حال این عدد می‌تواند یک دیدگاه تخمینی برای عمر باتری بدهد.

زمانی که باتری اپل واچ شما به ۱۰ درصد برسد، سیستم عامل یک هشدار ارسال می‌کند و از شما می‌پرسد که می‌خواهید وارد حالت ذخیره انرژی شوید یا خیر. با این حال اگر باتری خیلی کم شود، دستگاه به صورت خودکار به Power Reserve می‌رود و آیکون کم بودن باتری را در کنار زمان نمایش می‌دهد.

ویژگی‌های آیفون که در حالت Power Reserve فعال هستند

Power Reserve آیفون

در حالت ذخیره انرژی به ویژگی‌های زیر در آیفون خود دسترسی دارید:

  • تراکنش‌های اکسپرس کارت: امکان استفاده از کارت‌های دیجیتال در برنامه Wallet وجود دارد
  • یافتن آیفون: ردیابی آیفون زمانی که حالت ذخیره نیرو فعال است

تراکنش‌های اکسپرس کارت در ایران کاربردی ندارد اما اگر ساکن سایر کشورها هستید، بدانید که در صورت خاموش شدن آیفونتان از بی‌شارژی، تا ۵ ساعت به ویژگی‌های مرتبط دسترسی دارید. با هر آیفون ۲۰۱۸ و جدیدتر (آیفون XS/XR و جدیدتر) می‌توانید از کارت‌ها، مجوزها و کلید‌های دیحیتال موجود در برنامه Wallet در حالت ذخیره انرژی نیز استفاده کنید.

اگر آیفون شما از iOS 15 و جدیدتر استفاده می‌کند و ویژگی Find My Network فعال است، می‌توانید تا ۲۴ ساعت پس از خاموش شدن (با iOS 15 و جدیدتر) و تا پنج ساعت زمانی که تلفن در حالت Power Reserve است (با iOS 15.2 و جدیدتر) آن را ردیابی کنید. این قابلیت نیاز به سخت افزار با پشتیبانی از اوترا واید بند دارد که شامل آیفون ۱۱ به بعد می‌گردد.

قابلیت‌های اپل واچ در حالت ذخیره انرژی

زمانی که اپل واچ شما در حالت ذخیره انرژی است فقط می‌توانید از آن متوجه ساعت شوید. وقتی که Power Reserve در اپل واچ فعال شود، هیچ قابلیت دیگری از آن کار نمی‌کند.

کدام آیفون‌ها از Power Reserve پشتیبانی می‌کنند؟

این ویژگی با تمامی آیفون‌ها با سیستم عامل iOS 14 و جدیدتر، سازگار است:

توجه داشته باشید که لیست بالا فقط برای آیفون‌هایی است که از Power Reserve پشتیبانی می‌کنند و برخی از قابلیت‌هایی مانند Express Transit، نیاز به مدل‌های خاصی از آیفون دارند.

اپل واچ‌های سازگار با ذخیره نیرو

تمامی مدل‌های اپل واچ که تا کنون عرضه شده‌اند از قابلیت ذخیره نیرو پشتیبانی می‌کنند.

اپل می‌تواند ویژگی‌های فعال در حالت ذخیره انرژی را با آپدیت‌های نرم افزاری افزایش دهد.

چگونه آیفون را به حالت Power Reserve ببریم؟

این حالت به صورت دستی فعال نمی‌شود و زمانی که باتری آیفون شما خیلی کم گردد، به صورت خودکار فعال می‌شود. بنابراین زمانی که آیفون شما از کمبود باتری خاموش شود، حالت Power Reserve فعال می‌گردد. اگر گوشی را به صورت دستی نیز خاموش کنید، تراکنش‌های اکسپرس کارت برای شما فعال نیستند.

برای خارج شدن از حالت ذخیره نیرو نیز کافی است که آیفون خود را به شارژ بزنید.

فعال کردن حالت ذخیره انرژی در اپل واچ

قابلیت ذخیره نیرو در اپل واچ

زمانی که باتری اپل واچ شما خیلی کم شود، این قابلیت به صورت خودکار فعال می‌گردد. همچنین زمانی که باتری ساعت هوشمند شما به ۱۰ درصد برسد، یک اعلان برای فعال کردن این ویژگی دریافت خواهید کرد. همچنین از طریق کنترل سنتر و از طریق کامپلیکیشن باتری می‌توانید این حالت را فعال نمایید.

با استفاده از کنترل سنتر:

پایین صفحه نمایش را لمس کنید و سپس به بالا بکشید تا کنترل سنتر باز شود. روی آیکون میزان باتری بزنید. سپس گزینه Power Reserve را فعال و Proceed را انتخاب کنید.

با روشن بودن Power Reserve هیچ ویژگی غیر از نمایش زمان در دسترس نیست و اپل واچ نمی‌تواند با آیفون ارتباط برقرار کند. برای مشاهده ساعت نیز باید دکمه کناری را فشار دهید.

با کامپیلیکیشن باتری:

اگر در واچ فیس شما کامپلیکیشن باتری جضور دارد، می‌توانید از آن نیز برای رسیدن به گزینه ذخیره انرژی یا همان Power Reserve استفاده کنید.

غیرفعال کردن Power Reserve در اپل واچ

برای خروج از حالت ذخیره انرژی در اپل واچ دکمه کناری را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید. سپس دکمه را رها کنید تا دستگاه ریبوت گردد. باتری شما باید حداقل ۱۰ درصد شارز داشته باشد تا اپل واچ بالا بیاید، در غیر این صورت باید آن را به شارژر متصل کند و بعد از چند دقیقه مجدد ریبوتش نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.