هدست اپل با متاورس کار نمی‌کند

متاورس بحث داغ این روز‌های دنیای تکنولوژی است و شرکت‌های مختلفی مانند متا، مایکروسافت، انودیا و سونی به عنوان آینده اینترنت به آن توجه داشته‌اند. با این حال اپل تصمیم دارد که در حال حاضر واکنشی به ایده متاورس نداشته باشد. کانسپت متاورس زمانی که بحث هدست واقعیت افزوده باشد، نامحدود است.

شرکت‌های مختلف فناوری روی هدست‌هایی کار می‌کنند که می‌توانند در طول روز برای فعالیت‌هایی مانند بازی، سرگرمی و کار استفاده شوند، با این حال اپل روی طراحی هدستی تمرکز دارد که برای استفاده کوتاه مدت کاربرد دارد.

مارک گورمن از بلومبرگ در این باره گفته که: اپل دیدگاهی مشابه کمپانی متا یا همان فیسبوک در مورد متاورس ندارد. گورمن می‌گوید که اپل روی یک هدست واقعیت ترکیبی متمرکز شده که برای بازی سریع، ارتباطات و محتوا کاربرد دارد و از متاورس پشتیبانی نمی‌کند.

همچنین بخوانید:

در چند ماه گذشته شایعات و گمانه زنی‌های زیادی در مورد هدست AR/VR اپل وجود داشته است. مینگ-چی کو اخیرا گفته که این هدست دارای دو لنز پنکیک ۳P است. علاوه بر این گفته می‌شود این هدست با سه صفحه نمایش که دو میکرواولد و یک امولد است، ارائه می‌شود. کو قبلا اشاره کرده بود که هدست AR دارای قدرت محاسباتی در سطح مک M1 است.

حدس و گمان‌ها به همینجا ختم نمی‌شوند. کو می‌گوید که هدست AR اپل می‌تواند با حسگرهای سه بعدی برای ضبط حرکات پیشرفته و تشخیص اشیا باشد. گورمن گفته که اپل عرضه هدست خود را در سال ۲۰۲۲ آغاز می‌کند و مینگ-چی کو می‌گوید که باید در سال ۲۰۲۴ منتظر نسل دوم این هدست باشیم.

آیا فکر می‌کنید اپل با نپیوستن به متاورس چیزی را از دست می‌دهد یا این گزارش را اشتباه می‌دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.