طراحی صفحه نمایش آیفون ۱۴ پرو فاش شد، پایان بریدگی بالای نمایشگر

مدتی است که اخبار و گزارشات مختلفی مبنی بر حذف بریدگی صفحه نمایش در سال جاری میلادی می‌شنویم و گفته می‌شود اپل قصد دارد از یک سوراخ برای قرار دادن دوربین سلفی و برخی از اجزای فیس آیدی استفاده کند. این اتفاق احتمالا فقط در آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس می‌افتد و مدل‌های غیر پرو، همچنان با بریدگی همراه هستند.

طبق آخرین شایعات اپل می‌خواهد از یک سوراخ کپسول شکل استفاده کند تا اجزای ضروری فیس آیدی و دوربین را در آن جای دهد. اما حالا ما یک تصویر داریم که ادعا می‌شود مربوط به پنل آیفون ۱۴ پرو است و می‌تواند طرح اپل برای آیفون بدون بریدگی صفحه نمایش را به ما نشان دهد.

طراحی آیفون ۱۴ پرو

به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد واقعا از یک سوراخ بیضی شکل استفاده کند و طبق تصویر منتشر شده از پنل آیفون ۱۴ پرو یا آیفون ۱۴ پرو مکس، سمت راست این حفره برای فیس آیدی خواهد بود.

ظاهرا در نگاه مستقیم به این پنل فقط همین شکل بیضی شکل را می‌بینید و بقیه قطعات در زیر صفحه نمایش قرار می‌گیرند.

در قسمت دیگر این حفره دوربین سلفی قرار می‌گیرد و خوشحالیم که اپل از دوربین‌های زیر صفحه نمایش استفاده نمی‌کند، چون این دوربین‌ها در عمل نشان داده‌اند که چندان خوب نیستند.

در واقع به گفته منبع در تمامی مدل‌های سری ۱۴ از یک دوربین سلفی جدید استفاده می‌شود و به خاطر این دوربین، بریدگی صفحه نمایش در مدل‌های غیر پرو کوچک می‌شود.

همچنین بخوانید:

این لنز جدید عریض‌تر از قبلی است و هنگام گرفتن تصاویر سلفی، افراد بیشتری در قاب تصویر جای می‌گیرند. همچنین دقت فیس آیدی نیز در نسل بعدی آیفون بهبود می‌یابد.

برخی امیدوار بودند که اپل مدل‌های آیفون ۱۴ را به تاچ آیدی زیر صحفه نمایش مجهز کنند اما به گفته منبع این تصویر، چنین اتفاقی نمی‌افتد. اپل هیچ قطعه‌ای را برای اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش برای پنل مورد بحث در نظر نگرفته و بعید است که ساکنین کوپرتینو برای آیفون بعدی به سراغ احراز هویت بیومتریک دوگانه بروند.

به هر حال نکته کلیدی اینجاست که آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس به احتمال زیاد طراحی بریدگی صفحه نمایش را که با آیفون X شاهد بودیم، تغییر خواهد داد. و پس از سال‌ها یک آیفون پرچمدار با طراحی متفاوت را شاهد هستیم. تجربه نشان داده که همیشه آیفون‌هایی که با طراحی جدید همراه بوده‌اند، فروش بسیار خوبی را رقم زده‌اند.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.