اپل در حال آزمایش مدل‌های آیفون با پورت USB-C است

طرفداران اپل و کارشناسان فناوری در آرزوی آیفون با پورت USB-C هستند اما اپل هنوز لایتنینگ را رها نکرده است. طبق گزارش جدید منتشر شده، اپل با توجه به فشارهای مختلف برای انطباق با مقررات آینده اروپا، آیفون با پورت USB-C را آزمایش می‌کند.

مارک گورمن از بلومبرگ ادعا می‌کند که اپل در حال آزمایش مدل‌های آیفون با پورت USB-C و مبدلی برای تبدیل کانکتور لایتنینگ به USB-C جهت استفاده از لوازم جانبی لایتنینگ با کانکتور USB-C است.

این تغییر اپل برای اکو سیستم خودش نیز بهتر است. آیپد و مک بوک قبلا به USB-C مجهز شده‌اند و با این حال کاربران نمی‌توانند از همان کابل تبلت و لپ تاپ خود، برای شارژ آیفون استفاده نمایند. گورمن همچنین می‌گوید که حضور لایتنینگ غیرضروری و بی‌معنی است، و برخلاف تمایل کمپانی به سادگی می‌باشد.

جدای از انطباق پذیری، استفاده از USB-C می‌تواند امکان انتقال سریع‌تر اطلاعات به صورت سیمی و سرعت شارژ بالاتری را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، قانون اتحادیه اروپا مبنی بر استفاده اجباری از USB-C در راه است و زمانی که لازم الاجرا شود اپل باید آیفون را با این پورت حداقل در اروپا به فروش برساند و منطقی نیست که در سایر نقاط دنیا همچنان شاهد لایتنینگ باشیم.

گزارش بلومبرگ ادعای تازه مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل را تایید می‌کند. کو گفته که اپل قصد دارد آیفون USB-C را در سال ۲۰۲۳ عرضه نمایند. گزارش گورمن نیز به همان زمان اشاره دارد و می‌گوید که تغییرات اولین بار در سال ۲۰۲۳ مشخص می‌شوند. مبدلی که گورمن به آن اشاره داشت شاید راه فرار اپل در مقابله با استفاده اجباری از پورت USB-C باشد!

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.