استیو جابز می‌خواست اولین نسل آیفون بدون سیم کارت باشد!

چند وقت یک بار شایعاتی در مورد برنامه‌های اپل برای ارائه یک آیفون بدون پورت و انتقال کامل به سیم‌کارت‌های الکترونیکی می‌شنویم. مصاحبه اخیر با یکی از مدیران برجسته اپل نشان می‌دهد که استیو جابز، بنیان گذار اپل سال‌ها پیش این ایده را داشته و می‌خواست که اولین آیفون جهان که در سال ۲۰۰۷ عرضه شد، بدون سیم کارت باشد!

جوانا استرن اخیرا با تونی فادل، معاون ارشد اسبق آیپاد در یک رویداد ویژه موزه تاریخ کامپیوتر مصاحبه کرده است. فادل در این رویداد برای تبلیغ کتاب جدید خود حضور داشت.

فادل در این مصاحبه گفت: زمانی که در مراحل اولیه تولیه اولین نسل آیفون بودند، جابز با ایده سینی سیم کارت مخالف بود. پدر آیپاد به نقل از جابز به طراحان و مهندسان آیفون گفته است که «ما نمی‌خواهیم سوراخ دیگری در آن جا وجود داشته باشد.»

استیو جابز به جای استفاده از GSM تمایل داشت از فناوری سلولار CDMA در اولین نسل آیفون استفاده نماید. این رویا پردازی بر اساس فناوری در حال توسعه Verizon بود که دستگاه‌های سلولار را مستقیما به شبکه‌های حامل متصل می‌کرد و نیازی به استفاده از سیم کارت نبود. فادل می‌گوید که با استفاده از داده‌های بازار جابز را متقاعد کرد که پذیرش CDMA بسیار کم است و نمی‌تواند گزینه‌ای برای آیفون باشد. این تنها یکی از مواردی بود که تیم طراحی آیفون و مهندسان مجبور شدند به تصمیمات جابز اعتراض نمایند.

اپل در سال ۲۰۱۱ یک آیفون بدون سیم کارت را عرضه کرد و نسخه CDMA آیفون ۴ بدون سیم کارت به شبکه اپراتور Verizon آمریکا متصل گردید. با این حال سینی سیم کارت با آیفون ۴s بازگشت اما ورایزون از این اسلات پشتیبانی نکرد. همچنین بخوانید: تاریخچه آیفون اپل : تکامل تلفن هوشمندی که همه چیز را شروع کرد .

فادل در کتاب خود چندین داستان دیگر از زمان کار در اپل را می‌گوید. او همچنین فاش کرده که استیو جابز مخالف سازگاری آیپاد با کامپیوترهای ویندوزی بود! او در جای دیگر گفته که اریک اشمیت، مدیر عامل آن زمان گوگل جابز را متقاعد کرد که برنامه‌های وب راهی برای آیفون هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.