آیفون با USB-C در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود

اپل همچنان به کانکتور لایتنینگ خود در آیفون پایبند است، در حالی که اکثر گجت‌های دنیا در حال حاضر به USB-C مجهز شده‌اند. مینگ-چی کو، تحلیلگر صاحب نام Tianfeng International Securitie معتقد است که کاربران آیفون نیز به زودی به پورت USB-C دسترسی خواهند داشت. وی می‌گوید که اپل در سال ۲۰۲۳ و با آیفون ۱۵ از این پورت به عنوان جایگزین لایتنینگ بهره می‌برد.

تا کنون ما چند مورد آیفون با USB-C دیده‌ایم اما مواردی بوده که توسط کاربران اصلاح شده‌اند. غول کوپرتینویی پورت USB تایپ C را برای آیپد و مک قرار داده اما کاربران آیفون همچنان مجبور به استفاده از رابط لایتنینگ هستند. به نظر می‌رسید که اپل تا رسیدن به یک آیفون کاملا بی‌سیم، استفاده از کانکتور اختصاصی خود را کنار نخواهد گذاشت. همچنین بخوانید: ویژگی‌های سلامتی اپل واچ سری ۸ هیجان انگیز نیستند!

با این حال بر اساس اطلاعات به دست آمده، مینگ-چی کو معقتد است که اپل در نیمه دوم سال ۲۰۲۳، یعنی زمان معرفی آیفون ۱۵، از USB-C برای گوشی هوشمند خود استفاده خواهد کرد. این تحلیلگر در ادامه گفته که تغییر پورت با شارژ و انتقال داده سریع‌تر نیز همراه خواهد بود. با این حال جزئیات مشخصی در این زمینه وجود ندارد.

کو قبلا گفته بود که اپل در آینده نیز همچنان استفاده از پورت لایتنینگ را ادامه می‌دهد. وی معتقد بود تغییر به USB-C تجارت MFi اپل و مقاومت آیفون در برابر آب را به خطر می‌اندازد. اما به نظر می‌رسد این کمپانی موضع خود را تغییر داده و فشار فزاینده اتحادیه اروپا می‌تواند دلیل آن باشد. همچنین بخوانید: طرح‌های شماتیک جدید از سری آیفون ۱۴ ؛ تفاوت‌ بین ۴ مدل .

با این حال چند نسل اخیر آیفون از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند و تا حضور USB-C می‌توانید از این نوع شارژرها استفاده نمایید. اگر دستگاه‌های دیگر مانند اپل واچ نیز داشته باشید شارژ بی‌سیم بسیار منطقی است. خرید یک پد شارژ بی‌سیم مناسب می‌تواند پایان بخش مشکلات شما باشد.

از طريق توییتر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.