ویژگی‌های سلامتی اپل واچ سری ۸ هیجان انگیز نیستند!

اپل واچ سری ۷ نسبت به نسل قبلی خود یک ارتقای کوچک محسوب می‌شد اما مدل بعدی، یعنی اپل واچ سری ۸ ، انتظار می‌رود که چیزهای بیشتری، به خصوصی در زمینه سلامتی، برای ارائه داشته باشد. مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین نسخه خبرنامه خود در مورد اپل واچ بعدی صحبت کرده است.

اپل واچ سری ۸ احتمالا نسخه بهبود یافته‌ای از تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی را ارائه دهد که می‌تواند تعداد دفعات ابتلا به آن را در یک دوره مشخص، محاسبه کند. این ویژگی با نام Afib Burden Detection در نسخه بعدی سیستم عامل اپل واچ، یعنی watchOS 9 حضور خواهد داشت.

watchOS 9 دارای یک حالت کم مصرف جدید است که به برخی از برنامه‌ها و ویژگی‌ها اجازه فعالیت محدود را می‌دهد و برخی را کاملا متوقف می‌کند. با این قابلیت عمر باتری ساعت افزایش می‌یابد. در حال حاضر حالت کم مصرف اپل واچ صرفا زمان را نشان می‌دهد.

اپل واچ سری ۸ احتمالا دارای سنسور دمای بدن است که در ابتدا فقط به برنامه ریزی بارداری کمک می‌کند و در نسخه‌های بعدی به تشخیص بالا بودن دمای بدن مجهز می‌شود، اما احتمالا اندازه گیری واقعی دما را نشان نداهد. جدای از ویژگی‌های سلامتی اپل واچ سری ۸ ، این ساعت همچنین با واچ فیس‌های جدید، تمرینات بیشتر و معیارهای مرتبط با دویدن همراه خواهد بود.

اپل ۳۰ درصد از کل فروش ساعت‌های هوشمند را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص داد، با وجود اینکه اپل واچ سری ۷ تغییرات چندانی نسبت به نسل قبلی نداشت. بنابراین با ویژگی‌های جدید و طراحی کمی به روز شده، اپل واچ سری ۸ پرفروش‌ترین ساعت هوشمند ۲۰۲۲ خواهد بود.

خبری از مانیتور فشار خون و قند خون در اپل واچ سری ۸ نیست

نظارت بر فشار خون و قند خون بسیار کاربردی خواهند بود اما احتمالا با آن‌ها چند سال فاصله داریم. به گفته گورمن، قابلیت نظارت بر فشار خون در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ به اپل واچ اضافه می‌شود و مانیتور غیر تهاجمی قند خون نیز تا اواخر دهه میلادی به اپل واچ اضافه نخواهد شد. اگرچه برخی رقبا مانند سامسونگ ساعت‌هایی در خط تولید دارند که مانیتور فشار خون را ارائه می‌دهد، اما باید هر ماه با کاف‌های سنتی فشار خون کالیبره شوند.

گفته می‌شود اپل در حال حاضر روی آزمایش فناوری خود روی کارمندان است و ظاهرا این ویژگی مقدار سیستولیک و دیاستولیک را به شما نمی‌گوید اما اگر مشکوک به فشار خون بالا باشید، به شما هشدار می‌دهد. کارکنان اپل ظاهرا از سرعت نوآوری این کمپانی هیجان زده نیستند و این شرکت اخیرا بسیاری از اعضای کلیدی خود را از دست داده است.

اپل واچ سری ۸ احتمالا با یک مدل مقرون به صرفه SE و یک مدل مقاوم رده بالا برای ورزشکاران همراه است.

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.