تصویر منتشر شده از دوربین آیفون ۱۲ پرو با اسکنر LiDAR

به تازگی یک تصویر از دوربین آیفون ۱۲ پرو با اسکنر LiDAR منتشر شده است. طبق ادعای فرد منتشر کننده، این عکس از اسناد درز شده iOS 14 به دست آمده است.

تصویر منتشر شده به عنوان دوربین آیفون 12 با اسکنر LiDAR
تصویر منتشر شده به عنوان دوربین آیفون ۱۲ با اسکنر LiDAR

این تصویر ترکیب دوربین آیفون ۱۲ پرو را نشان می‌دهد که تقریبا در اندازه آیفون ۱۱ پرو است اما اسکنر LiDAR هم به آن اضافه شده است. ما به تازگی اسکنر LiDAR را در آیپد پرو جدید شاهد بوده‌ایم. جدای از اسکنر، ما سه سنسور دوربین دیگر را مشاهده می‌کنیم که به احتمال قریب به یقین ترکیب دوربین واید معمولی، دوربین سوپر واید و یک دوربین تله فتو است. ماژول فلش نیز در مرکز چهار سنسور به چشم می‌خورد.

انتظار می‌رود که اپل این اسکنر را به سری آیفون ۱۲ اضافه کند. شایعه‌ای ادعا می‌کرد که این سنسور فقط مخصوص نسخه‌ها پرو آیفون ۱۲ است که همانند سایر اطلاعات و شایعات نمی‌توان آن را تکذیب یا تایید کرد و زمان، آن را مشخص می‌کند. به نظر می‌رسد اپل به دنبال پیاده سازی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به صورت گسترده در iOS 14 است و با حضور اسکنر LiDAR در سری آیفون ۱۲، این کمپانی می‌تواند واقعیت افزوده را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

اسکنر LiDAR در آیپد پرو ۲۰۲۰ می‌تواند اشیاء را تا فاصله ۵ متری اسکن کند. استفاده از این اسکنر کارکرد اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده را بهبود بخشیده و سرعت و دقت آن‌ها را بالا برده است. با این وجود احتمالا پتانسیل واقعی اسکنر LiDAR بعد از معرفی iOS 14 در WWDC 2020 مشخص خواهد شد.

همچنین بخوانید:

از طريق Instagram
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.