نگاهی به آینده آیفون؛ سرمایه گذاری بزرگ فاکسکان برای تولید صفحه نمایش میکرولد

فاکسکان برای تضمین گرفتن سفارشات میکرولد از اپل، در تولید آن سرمایه گذاری قابل توجهی را انجام داده است. سه شرکت تابعه فاکسکان یعنی Advanced Optoelectronic Technology (AOT), Epileds Technologies و Marketech International ظرفیت تولید میکرولد خود را افزایش داده‌اند.

اپل از سال ۲۰۱۷ رو به صفحه نمایش‌های اولد آورد و آیفون X اولین گوشی هوشمند اپل با این تکنولوژی بود. در سال ۲۰۱۸ دو آیفون اپل با صفحه نمایش اولد و یکی با پنل LCD معرفی شد. انتظار می‌رود که امسال نیز این الگو تکرار شود و اپل از سال آینده کلا به این پنل‌ها سوییچ کند. شایعات مدت زیادی است که می‌گویند اپل به پنل‌های میکرولد روی می‌آورد.

هنوز هم مشخص نیست که اپل چه زمانی به استفاده از این پنل‌های صفحه نمایش روی می‌آورد، یا اصلا قصد چنین کاری را دارد؟ پنل‌های میکرولد در مقایسه با اولد، روشنایی و کنتراست بهتری دارند، همچنین در طی زمان کیفیت خود را از دست نمی‌‎دهند اما همچنان به گوشی‌های هوشمند راه نیافته‌اند. البته چندین دلیل وجود دارد، اول از همه تولید آ‌ن‌ها گران است و همچنین عملکرد ضعیفی دارند.

اگر اپل بخواهد از پنل‌های میکرولد استفاده کند، انتظار می‌رود ابتدا در اپل واچ شاهد آن‌ها باشیم. فاکسکان هیچگونه امکاناتی را برای تولید پنل اولد ندارد و این نقص باعث شد سفارشی از اپل دریافت نکند. این کمپانی قصد ندارد این اشتباه را برای پنل میکرولد هم تکرار کند و همین باعث سرمایه گذاری عظیم فاکسکان شده است.

البته طبق یکی از شایعاتی که چندی پیش منتشر شد، اپل قصد استفاده از پنل میکرولد را هدست واقعیت افزوده خود دارد و این اولین محصول کوپرتینویی‌ها با تکنولوژی میکرو‌‌لد خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.