تصاویر منتشر شده به عنوان قاب آیپد مینی ۵

آیپد مینی ۴ در حدود ۳ سال است که عرضه شده و تا کنون هیچ جانشینی از سمت اپل برای آن معرفی نشده است. آیپد مینی ۴ در سال ۲۰۱۵ عرضه شد و برخلاف سرنوشت برادارن بزرگترش، هیچگاه نسخه جدیدتری از آن روانه بازار نگردید. بسیاری سرنوشتی مشابه به آیفون SE را برای کوچکترین تبلت اپل متصور بودند اما ظاهرا اینگونه نیست.

به نظر می‌رسد که امیدی برای عرضه نسل پنجم آیپد وجود دارد و با توجه به شایعات اخیر این دستگاه در ماه‌های اول سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شود. به تازگی چندین عکس از سوی یک وبلاگ نویس چینی به عنوان قاب آیپد مینی ۵ منتشر شده است. طبق این تصاویر نسل بعدی آیپد مینی با طراحی شبیه به نسل چهارم عرضه می‌شود و همچنین دارای پورت ۳.۵ م.م است. اما این دستگاه دوربین عقب پیشرفته و بلندگوهای استریو دارد.

آیپد مینی 5

فهمیدن اطلاعات از این تصاویر کمی سخت است اما به نظر می‌رسد که در گوشه سمت چپ مکانی برای پورت ۳.۵ م.م و همچنین در پشت جایی برای اسمارت کانکتور در نظر گرفته شده است.

با این حال، با توجه به گفته Steve H، که خود افشا کننده معتبری در حوزه تکنولوژی است، این قاب‌ها احتمالا بر اساس نمونه اولیه آیپد مینی ۵ است که به سال ۲۰۱۶ برمی‌گردد. به بیانی دیگر این بر اساس طراحی دو سال پیش است که کمی تکامل یافته می‌باشد.

اگر این تصاویر واقعی باشند، پس آیپد مینی ۵ بسیار شبیه به نسل قبلی خود است، و احتمالا شاهد کم شدن حاشیه‌های صفحه نمایش خواهیم بود و این دستگاه احتمالا صفحه نمایشی ۸ اینچی داشته باشد.

شایعات در مورد آیپد مینی ۵ چند ماه است که منتشر می‌شوند. تحلیلگر معتبر اپلی، مینگ-چی کو نیز عرضه این دستگاه را در اواخر سال ۲۰۱۹ متصور دانسته بود. این تحلیلگر همچنین گفته بود که اپل احتمالا در این آیپد از صفحه نمایش ارزانتر استفاده می‌کند، همانند آیفون XR در خانواده گوشی‌های هوشمند اپل.

طبق گزارشات دیگری اپل در سال آینده میلادی تبلت محبوب ۹.۷ اینچی خود را نیز ارتقا می‌دهد. بر اساس شایعات اخیر صفحه نمایش این دستگاه به ۱۰ اینچ افزایش می‌یابد. با این وجود حاشیه‌های صفحه نمایش و همچنین تاچ آیدی از این دستگاه حذف می‌شوند و باز کردن قفل با چهره انجام خواهد شد.

منبع iThome
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.