دوربین عمق سنج زمان پرواز در آیفون ۲۰۲۰

طبق گزارش منتشر شده، اپل از یکی از تامین کنندگان خود قطعات VSCEL را خواسته که برای دوربین زمان پرواز آیفون ۲۰۲۰ استفاده خواهد شد.

این اولین باری نیست که ما در مورد دوربین زمان پرواز یا ToF می‌شنویم و قبلا هم گزارشاتی مبنی بر استفاده از این دوربین در آیفون ۲۰۲۰ داشته‌ایم. این دوربین برای واقعیت افزوده پیشرفته و اسکن سه بعدی کاربرد دارد.

یک دوربین زمان پرواز که با لیزر حفره عمودی نشر کننده از سطح ساخته شود، شبیه به چیزی است که در دوربین TrueDepth آیفون X و آیفون Xs دیده‌ایم. با استفاده از سنسورها، دوربین می‌تواند عمق و فاصله را تشخیص دهد که در اسکن سه بعدی و برنامه‌های واقعیت افزوده بسیار کارایی دارد.

دوربین ToF آیفون ۲۰۲۰ از لیزر برای اندازه گیری فاصله و عمق استفاده می‌کند که از دوربین TrueDepth نیز پیشرفته‌تر است.

اپل اخیرا در ARKit و اکو سیستم اطراف آن به شدت سرمایه گذاری کرده است. با این حال ما شاهد تغییرات انقلابی از سوی برنامه‌های واقعیت افزوده نبوده‌ایم و جریان اصلی تکنولوژی را تغییر نداده‌اند. اضافه کردن یک دوربین زمان پرواز به آیفون ۲۰۲۰ توسعه دهندگان را قادر می‌سازد که اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده قوی‌تری را تولید کنند.

ما قبلا در تحلیلی از مینگ-چی کو داشتیم که اپل ابتدا دوربین زمان پرواز را به آیپد اضافه می‌کند و بعد از آن شاهد این تکنولوژی در آیفون خواهیم بود.

در حال حاضر بسیاری از گوشی‌های اندرویدی دارای یک سنسور زمان پرواز هستند اما حضور این سنسور برای واقعیت افزوده چندان کاربرد نداشته و در بهترین حالت برای عکاسی پرتره و افکت بوکه استفاده شده است. امیدواریم که اپل رویکردی متفاوت داشته باشد و فعالیت این دوربین فقط به عکاسی محدود نشود.

همچنین بخوانید:

منبع DigiTimes
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.