نسخه نهایی iOS 16.4.1 منتشر شد

اپل حدود دو هفته بعد از عرضه iOS 16.4، یک به روزرسانی کوچک به نام iOS 16.4.1 را منتشر کرده است. به روزرسانی جدید نرم افزاری برای رفع اشکلات مختلف از جمله سیری و ایموجی‌ها منتشر شده است.

این آپدیت برای آیفون ۸ و مدل‌های جدیدتر در دسترس است. از طریق مسیر Settings → General → Software Update می‌توانید این به روزرسانی را دریافت و نصب کنید.

برخی از کاربران گزارش داده بودند که سیری گاها پاسخ آن‌ها را نمی‌دهد که در این آپدیت مشکل رفع شده است. همچنین ایموجی جدید فشار دادن دست، رنگ‌های پوستی مختلف نداشت که این مورد نیز رفع شده است.

بسیاری از کاربران در مورد قطعی برنامه Weather یا همان هواشناسی گزارش کرده بودند اما در iOS 16.4.1 به این مسئله پرداخته نشده است. چون ظاهرا این مشکل از سوی سرور اپل است و نیازی به تغییر در iOS نیست.

آپدیت iOS 16.4.1 یک به روزرسانی جزئی است و ویژگی جدیدی را به همراه ندارد. در عوض iOS 16.4 که قبل از آن منتشر شده بود، تغییرات متعددی از جمله ایموجی‌های چدید، نوتیفیکیشن برای وب اپ‌ها، جداسازی صدا و … داشت. اپل همچنین در حال آزمایش iOS 16.5 است که انتظار می‌رود رفع باگ‌ها و بهبود پایداری را به همراه داشته باشد.

البته iOS 16.4.1 چندین آسیب پذیری امنیتی جدی را نیز اصلاح می‌کند. اپل می‌گوید گزارش‌هایی به دست آن رسیده که از این آسیب پذیری‌ها استفاده شده است. یکی از آسیب پذیری‌ها روی IOSurfaceAccelerator تاثیر می‌گذارد و مهاجم را قادر می‌سازد تا هر کد و دستوری را بدون اطلاع کاربر اجرا کند. اشکال دیگری که در این به روزرسانی رفع شده مربوط به موتور مرورگر WebKit اپل است که به هکر اجازه می‌دهد دستورات را روی تلفن هدف اجرا کند.

دانلود فایل فریمور iOS 16.4.1

شما می‌توانید فایل فریمور iOS 16.4.1 و iPadOS 16.4.1 را از لینک‌های زیر دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.