یک دختر ۹ ساله با باز کردن فیس آیدی آیفون پدرش، جان کل اعضای خانواده را نجات داد

یک دختر ۹ ساله ساکن براکتون ماساچوست با استفاده از چهره بی‌هوش پدرش و فیس آیدی ، توانست قفل آیفون وی را باز کند و خانواده خود را از مرگ حتمی نجات دهد. در حالی که کل اعضای خانواده بر اثر مسمویت با مونوکسید کربن در حال مرگ بودند، جیلین ۹ ساله با آرامش قفل آیفون پدرش را با چهره بی‌هوش او باز کرد و با برقراری تماس، درخواست کمک نمود.

البته برای تماس با شماره‌های اضطراری نیازی به باز کردن قفل دستگاه نیست ولی این دختر کوچک طبیعتا این مسئله را نمی‌دانسته و با تکیه با هوش خود، از فیس آیدی برای اسکن چهره پدرش استفاده نموده است. زمانی که اورژانس به محل حادثه رسیده است، میزان مونوکسید کربن داخل خانه را بیش از هزار PPM اندازه گیری کرده‌اند که یک سطح کشنده بالقوه می‌باشد.

همچنین بخوانید:

مادر وی که در بیمارستان به هوش آمد، متوجه شد دختر کوچکش جان او را نجات داده است و در این باره گفت: اگر او در خانه نبود من اینجا نبودم. او خیلی باهوش بود. این دختر با صدای درخواست کمک پدرش از خواب بیدار شد. مرد خانواده به تازگی شاهد بی‌هوش شدن همسرش بود و بلافاصله خودش نیز از هوش رفت. پنج عضو خانواده از جمله خواهر هفت ساله جیلین به بیمارستان منتقل شدند و همگی بهبود یافتند.

به احتمال زیاد پدر جیلین گزینه Require Attention for Face ID را در تنظیمات غیرفعال کرده است که با غیرفعال بودن آن، فیس آیدی آیفون بدون نیاز به باز بودن چشم و نگاه کردن به دستگاه، باز می‌شود.

ژنراتوری که مصوب این حادثه بوده از فناوری سطح بالای استفاده نمی‌کرده اما در نظر داشته باشید که در حد فاصل حداقل ۶ متری در، پنجره و دریچه‌ای نباید ژنراتور استفاده شود و در محیط داخلی باید از هشدار دهنده میزان مونوکسید کربن استفاده شود. کاش این ماجرا برای ما درس عبرتی باشد تا کودکانمان را برای شرایط اضطراری مشابه آماده کنیم.

از طريق PhoneArena
2 نظرات
 1. بابک می گوید

  خب مگه ایفون تماس اضطراری نداره؟
  وقتی که قفله؟

  1. پیمان عزیزی می گوید

   بله عزیز
   ولی خب بچست دیگه 😁

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.