آموزش هارد لاک سریع آیفون

0 52

خود را در شرایطی تصور کنید که یک دزد، پلیس، همسر و یا دوست دختر/پسر می‌خواهند که گوشی آیفون خود را به آن‌ها بدهید. بدتر از آن، احتمالا به زور و یا مسالمت آمیز بخواهند که قفل آیفون خود را با فیس آیدی یا تاچ آیدی باز کنید تا به تمامی محتوای داخل آیفون دسترسی داشته باشند. در این شرایط احتمالا به این فکر می‌کنید که ای کاش هرگز احراز هویت بیومتریک را فعال نمی‌کردم و باز کردن گوشی من فقط از طریق رمز عبور امکان پذیر بود. خوشبختانه اپل برای این شرایط فکری کرده تا سریعا آیفون خود را اصطلاحا هارد لاک کنید.

اصلا هارد لاک چیست؟ با هارد لاک دیگر آیفون شما از طریق فیس آیدی و تاچ آیدی باز نمی‌شود و فقط با وارد کردن رمز عبور آنلاک می‌گردد.

همچنین بخوانید:

از آنجایی که احتمالا این ویژگی به کار شما بیاید، پیشنهاد می‌کنم در ادامه با ما همراه باشید تا روش هارد لاک سریع آیفون را یاد بگیرید.

هارد لاک سری آیفون ۱۳، آیفون ۱۲، آیفون ۱۱، آیفون X/XS

خوشبختانه فعال کردن هارد لاک خیلی سریع و راحت است و قطعا همیشه آن را به خاطر خواهید سپرد. برای آیفون‌هایی که دارای فیس آیدی هستند، مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • دکمه کناری (همان دکمه‌ای که برای روشن کردن و قفل کردن دستگاه استفاده می‌کنید) را به همراه یکی از دکمه‌های کنترل صدا نگه دارید تا صفحه پاور که واژه Slide to power off بالای آن است، نمایش داده شود.
  • حالا آیفون شما هارد لاک شده و وقتی که برای اولین بار بخواهید آن را باز کنید، فقط با رمز عبور امکان این کار را دارید. البته این وارد کردن رمز عبور فقط برای بار اول است و پس از آن مجددا با فیس آیدی می‌توانید آیفون را باز کنید.

آیفون SE، آیفون ۸ و آیفون ۷

فعال کردن هارد لاک در آیفون‌های دارای تاچ آیدی نیز ساده است:

  • کافی است که دکمه روشن/خاموش را چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا صحفه پاور که واژه Slide to power off بالای آن است، نمایش داده شود.
  • حالا دیگر دستگاه شما با تاچ آیدی باز نمی‌شود و حتما باید رمز عبور را وارد کنید. البته این فقط برای بار اول است و بعد از وارد کردن رمز عبور، مانند سابق می‌توانید از تاچ آیدی استفاده کنید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.