گزارش مالی سه ماه چهارم ۲۰۲۱ اپل : درآمد ۸۳.۴ میلیارد دلار، سود ۲۰.۶ میلیارد دلار

اپل به تازگی گزارش مالی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ خود را منتشر کرده که طبق آن، درآمدی معادل ۸۳.۴ میلیارد دلار و سود خالص ۲۰.۶ میلیارد دلار کسب نموده است. درآمد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته تقریبا ۲۰ میلیارد دلار افزایش یافته و میزان سود نیز ۷.۹ میلیارد دلارش بیشتر شده است.

این بالاترین درآمد ثبت شده برای اپل در این سه ماهه، طی سال‌های گذشته می‌باشد. این در حالی است که هیچ مک جدیدی در این سه ماهه معرفی نشد. درآمد به دست آمده از آیپد با رشدی ۲۱ درصدی همراه بود و از ۶.۷۹ میلیارد دلار سه ماهه چهارم ۲۰۲۰، به ۸.۲۵ میلیارد دلار رسیده است. درآمد خدمات اپل به ۱۸.۲۷ میلیارد دلار رسیده، رقمی که در سه ماهه مشابه سال گذشته معادل ۱۵.۵۴ میلیارد دلار بود.

همچنین بخوانید:

سال مالی ممکن است با تقویم کلی مطابق نباشد و برای اپل نیز به همین شکل است. منظور از سال مالی ۲۰۲۱ اپل، سه ماه آخر سال ۲۰۲۰ و ۹ ماه از سال ۲۰۲۱ می‌باشد. برای کل سال مالی ۲۰۲۱، اپل درآمدی معادل ۳۶۵.۸ میلیارد دلار و سودی برابر ۹۴.۷ میلیارد دلار داشته است.

جالب است که بدانید ایران در سال ۱۳۹۹ معادل ۱.۲ میلیارد دلار نفت فروخته که درآمد اپل تقریبا ۷۹ برابر آن است!

سال گذشته درآمد و سود اپل به ترتیب ۲۷۴.۵ میلیارد دلار و ۵۷.۴ میلیارد دلار بوده است. درمجموع اپل ۷۴۵ میلیون مشترک پولی دارد که نسبت به سال گذشته ۱۶۰ میلیون افزایش یافته است.

پیشرفت اپل در این سه ماهه قابل توجه بوده اما کمبود تراشه باعث شده که موفقیت اپل محدود گردد. به گفته تیم کوک در مصاحبه‌ای با CNBC، اپل به خاطر کمبود تراشه تقریبا ۶ میلیارد دلار درآمد خود را از دست داده است.

از طريق اپل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.