نکته‌ای مهم برای استفاده از شارژر بی‌سیم

شارژ بی‌سیم به سرعت به یکی از ویژگی‌های رایج پرچمداران و گوشی‌های میان رده سطح بالا شد. اپل در سال ۲۰۱۷ و با آیفون X و آیفون ۸، این قابلیت را به تلفن هوشمند خود اضافه کرد و از آن زمان، این قابلیت را به سایر محصولات خود نیز اضافه نموده است. با این حال شارژر بی‌سیم یک مشکل مهم دارد و به اندازه شارژ سیمی، کارآمد نیست.

زمانی که شما با استفاده از شارژر سیمی گوشی خود را شارژ می‌کنید، تمام انرژی که از منبع برق گرفته می‌شود به باتری گوشی منتقل نمی‌گردد. مقداری از آن به صورت گرما به هدر می‌رود. با این حال در صورت استفاده از شارژر سیمی بازدهی آن بیش از ۹۵ درصد است. با این وجود بازدهی شارژر بی‌سیم در برخی موارد تا ۴۷ درصد هم پایین می‌آید!

طبق بررسی انجام شده از سوی OneZero، شارژ بی‌سیم پیکسل ۴ حدود ۴۷ درصد انرژی بیشتری مصرف می‌کند. هنگامی که این گوشی از طریق اتصال سیمی شارژ شود، پیکسل ۴ به طور متوسط ۱۴.۲۶ وات-ساعت برق مصرف می‌کند و این عدد زمان استافده از شارژر بی‌سیم به ۲۱.۰۱ وات-ساعت می‌رسد.

همچنین بخوانید:

عوامل متعددی در شارژ بی‌سیم دستگاه نقش دارند، از جمله قرار گیری آن روی شارژر بی‌سیم است. اگر سیم پیج داخل گوشی با سیم پیچ شارژر بی‌سیم تراز نباشد، مصرف برق افزایش می‌یابد. اینکه از کدام شارژر بی‌سیم استفاده کنید هم بسیار مهم است. تست شارژ با یک پد شارژر منجر شد که مصرف انرژی تا ۸۰ درصد نیز افزایش یابد. استند پیکسل شرایط بهتری داشت و مصرف آن حدود ۳۹ درصد بیشتر از شارژ سیمی بود. نکته مهم دیگری که در این میان وجود دارد، حتی زمانی که گوشی روی شارژر بی‌سیم قرار نداشت ، آن‌ها در حدود ۰.۲۵ وات بر ساعت مصرف داشتند. شاید مقدار کمی به نظر برسد اما طی یک روز، یک هفته یا یک ماه نسبتا زیاد می‌شود.

بهینه نبودن شارژرهای بی‌سیم در نگاه اول شاید مهم به نظر نرسد اما اگر در سطح کلان به آن نگاه کنیم، کمی نگرانی به وجود می‌آورد. اگر میلیاردهای گوشی هوشمند موجود در جهان بخواهند از شارژر بی‌سیم استفاده کنند، مصرف برق به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. در این بررسی از گوشی هوشمند گوگل استفاده شد، ممکن است راندمان شارژ بی‌سیم آیفون بهتر باشد اما باز هم جایگزین شارژ سیمی نمی‌شود. با توجه به این موضوع بهتر است کمپانی‌های سازنده گوشی به فکر بهبود این فناوری باشند.

آیا از فناوری شارژ بی‌سیم گوشی خود استفاده می‌کنید؟ کدام نوع شارژر را ترجیح می‌دهید؟

از طريق OneZero
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.