iOS 15.2 : بدون نیاز به کامپیوتر آیفون قفل شده خود را پاک و ریست کنید

با آپدیت iOS 15.2، اپل قابلیت پاک کردن و ریست آیفون قفل شده را بدون نیاز به کامپیوتر امکان پذیر کرده است.

اگر رمز عبور آیفون و آیپد خود فراموش کرده‌اید و چندین بار آن را پشت سر هم اشتباه بزنید، دستگاه شما غیر فعال می‌گردد. بپیش از این، برای فعال کردن مجدد دستگاه باید منتظر به اتمام رسیدن زمان نمایش داده شده بودید یا آن را به کامپیوتر متصل می‌کردید و به حالت ریکاوری می‌بردید. با این کار داده‌ها و تنظیمات شما، از جمله رمز عبور، پاک می‌شد و شما امکان راه اندازی مجدد دستگاه را داشتید. سپس اگر بکاپ داشتید می‌توانستید آن را بازیابی کنید. این فرآیند بدون کامپیوتر غیر ممکن بود و اگر کامپیوتری در دسترس نداشتید، باید به مراکز خدمات موبایل مراجعه می‌کردید.

همچنین بخوانید:

با این حال، iOS 15.2 به شما امکان می‌دهد که آیفون قفل شده خود را بدون نیاز به کامپیوتر پاک و ریست کنید. تنها چیزی که نیاز دارید اپل آیدی و رمز عبور است. البته باید دستگاه شما از طریق وای-فای یا سیم کارت به اینترنت متصل باشد.

روش ریست و پاک کردن تمام اطلاعات آیفون قفل شده نیز بسیار ساده است که در ادامه به آن می‌پردازیم. البته توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات موجود در آیفون شما از دست می‌رود مگر اینکه بکاپ داشته باشید و آن را بازیابی نمایید.

  1. بعد از اینکه چندین بار رمز عبور را اشتباه زده باشید و آیفون قفل شده باشد، گزینه Erase [iPhone/iPad] را در گوشه پایینی صفحه مشاهده می‌کنید.
  2. گزینه Erase [iPhone/iPad] را انتخاب کنید و برای تایید مجددا روی Erase [iPhone/iPad] تپ نمایید.
  3. از شما اپل آیدی و رمز عبور خواسته می‌شود که باید آن‌ها را وارد نمایید.
  4. گزینه Erase [iPhone/iPad] را انتخاب نمایید. با این کار تمامی داده‌ها و تنظیمات دستگاه شما برای همیشه پاک می‌شوند.
  5. بعد از اینکه آیفون ریست شد، شما می‌توانید تنظیمات اولیه را انجام دهید و در صورتی که فایل بکاپ دارید، آن را بازیابی کنید.
از طريق اپل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.