کمیسر FCC از اپل و گوگل خواست تا TikTok را حذف کنند

حدود ده روز پیش TikTok در یک پست وبلاگی نوشت که چگونه به دنبال محافظت از داده‌های شخصی کاربران آمریکایی است. حالا کمیسر کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC)، ایمیلی به تیم کوک اپل و ساندار پیچای گوگل ارسال کرده و از دو شرکت خواسته که این پلتفرم ویدیو کوتاه را از فروشگاه‌های خود حذف کنند. کمیسر نگرانی‌های خود در این رابطه را در توییتر شرح داده است.

درخواست کمیسر FCC از گوگل و اپل برای حذف TikTok

وی اصلی‌ترین دلیل خود را داده‌های شخصی شهروندان آمریکایی مطرح کرده که گفته می‌شود توسط این اپلیکیشن رسانه اجتماعی محبوب، جمع آوری گردیده و دفتر مرکزی آن‌ها در چین است. به گفته برندن کار، کمیسر FCC، این داده‌های حساس در پکن در دسترس هستند. وی حتی تیک تاک را گرگی در لباس میش خطاب کرده است. همچنین بخوانید: دانلود رمان سینوهه ، پزشک مخصوص فرعون .

مقاله‌ای که کمیسر ارشد جمهوری خواه به آن اشاره کرده، یک گزارش تازه از BuzzFeed News است که ادعا می‌کند صدای درز شده از ۸۰ جلسه داخلی TikTok نشان می‌دهد کارمندان چینی ByteDance (کمپانی مادر تیک تاک) به اطلاعات خصوصی کاربران ایالات متحده آمریکا دسترسی دارند.

طبق گزارش، یکی از اعضای امنیت و اعتماد TikTok در سپتامبر ۲۰۲۱ گفته که همه چیز در چین دیده می‌شود. ساعاتی پس از این گزارش، TikTok اعلام کرد که تمام ترافیک کاربران ایالات متحده آمریکا به Oracle Cloud Infrastructure منتقل شده و فقط در این کشور در دسترس است.

با این حال به نظر می‌رسد که برندن کار از تلاش این پلتفرم چینی در مورد نگرانی‌های حفظ داده‌ها تحت تاثیر قرار نگرفته است. وی همچنین در نامه خود گزارش‌های دیگر را فهرست کرده که شواهد و تصمیمات مربوط به اقدامات TikTok را نشان می‌دهد. در میان آن‌ها گزارش‌هایی وجود دارد که محققان در آن‌ها مشخص کردند که تیک تاک می‌تواند برای دسترسی به داده‌های حساس کاربران، سپرهای محافظتی اندروید و iOS را دور بزند. همچنین بخوانید: پایان یک عصر، نگاهی نوستالژیک به آیپاد اپل و میراث آن .

وی در نامه خود به کوک و پیچای تاکید کرده که تیک تاک یک خطر امنیت ملی غیر قابل قبول است و جمع آوری داده‌های گسترده با مشارکت پکن و بررسی موارد حساس چیزی است که کمیسر از آن بسیار ناراضی می‌باشد.

او داده‌هایی که تیک تاک در حال جمع آوری می‌باشد را فهرست کرده است: تاریخچه جستجو و مرور، الگوهای کیبورد، شناسه‌های بیومتریک، پیش نویس‌ها و متاداده‌ها، متن، تصاویر و ویدیوهای موجود در کلیپبورد دستگاه.

وی در نامه خود تا ۱۷ تیر ماه به دو غول فناوری فرصت داده که توضیح دهند چرا TikTok هنوز در فروشگاه‌هایشان وجود دارد (در صورتی که آن را حذف نکنند). به نظر می‌رسد که کمیسر دیگری در این نامه دخالت ندارد.

از طريق Engadget
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.